Mladá Číňanka Zhang Baige odešla od úspěšného online podnikání a s nevlastním otcem, kterému tak chtěla oplatit laskavost, projíždí jejich rodnou zemi v obyčejném autě.

Jako dítě ji opustili rodiče a ujal se jí adoptivní otec, kterého zase ona později díky lukrativnímu byznysu zachránila před chudobou. Muž ji našel téměř před pětadvaceti lety jako opuštěné miminko u silnice.

Influencerka a bývalá maloobchodnice z Luoyangu v centrální Číně začala s nyní čtyřiasedmdesátiletým adoptivním otcem cestovat v domově na čtyřech kolech minulý rok. Baige pomohla otce vytáhnout z totální chudoby v průběhu uplynulých sedmi let, kdy prodávala zboží na internetu. Loni v květnu se však rozhodla svou firmu prodat. O společném cestování s tátou pravidelně informuje na streamovací platformě Douyin, kde ji sledují už čtyři miliony uživatelů.

Když ji otec v roce 1997 našel u silnice na cestě do farmářské vesnice, byly jí čtyři měsíce, jemu už 50. Kvůli chudobě zůstal svobodný. „Tehdy vydělával 2 jüany (30 amerických centů) denně tím, že se staral o nádoby na odpadky, a utratil 1 jüan za mou fotku, jedinou, na které jsem jako dítě,“ vzpomíná Baige v jednom sdíleném videu.

V následujících letech žili z mizerných příjmů z hospodaření a svozu odpadků. „Sbíral a prodával většinou bezcenné použité plastové lahve a kartony, aby mi mohl platit školu,“ svěřila se Baige webu SCMP.

O tom, že je adoptovaná, dlouho nevěděla. Zjistila to, až když začala sdílet svůj život na sociálních sítích. Lidé se jí tam začali ptát, jestli je biologickou dcerou svého otce, protože si vůbec nejsou podobní. 170 centimetrů měřící mladá žena a její pouhých 148 centimetrů vysoký otec opustili poprvé domov před sedmi lety, když potřebovala jet k doktorovi do Pekingu. „Možná právě tehdy mě napadlo vzít ho na cesty po celé zemi,“ vzpomíná Baige.

Předchozí článekNa kraji Poděbrad vznikne osm hektarů přírodního areálu, dá domov třeba motýlům
Další článekProti suchu žížaly. Česká firma na Expu představila unikátní projekt

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno