Slávek Král je cestovatel, dobrodruh, bloger a stopař v jednom. Je to doslova Král, král stopování. A teď se navíc může pyšnit i novým českým rekordem, autostopem urazil rekordních 146 049 km (víc než 3,5× kolem rovníku). To je ale nejkratší zjištěná vzdálenost podle map, ve skutečnosti to bude minimálně dvojnásobek.

První cesty autostopem absolvoval na střední škole a po maturitě poprvé stopoval do zahraničí. Od té doby projel autostopem 84 států na všech 6 obydlených kontinentech, absolvoval 2 cesty kolem světa (každá trvala přibližně 1 rok). Na cestách strávil dohromady 54 měsíců. Nejdelší Slávkova cesta v kuse byla z Česka přes Vladivostok – Teherán a zpátky do Česka….měřila 31 193 km.

Cestuje sám?

Ale kdeže. Společnost mu dělá ženská. A ne ledajaká! Na cestách ho doprovází fenka Corey, která stopem urazila téměř 40 tisíc kilometrů. Nutno říci, že holka má výdrž.

Slávek strávil v autě neuvěřitelných 101,5 dní v kuse.

Jak je to na mapě?

Chcete si o tom přečíst?

Slávek Král vydává o svých cestách knihu. Jmenuje se Stopařův průvodce zeměkoulí a je to pořádná jízda. Slávka totiž dokonce zatkli a vyhostili.

Kde? To se dočtete už brzy.

Vydání knihy můžete podpořit i vy: ZDE!

Není k dispozici žádný popis fotky.
Chystaná kniha.
Na obrázku může být: text

Už jste četli?

Předchozí článekVracíme vodu lesu! Lesy ČR obnovily velký mokřad na Hodonínsku. Zadrží vodu v krajině a pomůže zvířatům
Další článekVelká radost. JIS-ka v italském městě Bergamo je po dlouhých měsících bez pacienta s koronavirem

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno