Americká internetová společnost Google začne ve svých mapách řidičům navrhovat nejekologičtější trasy. Firma oznámila, že zvýrazní cesty, na kterých by mělo auto vypustit nejméně emisí. Trasu budou Google Maps navrhovat na základě různých faktorů včetně hustoty provozu nebo výškového profilu. O novince informují světová média, například BBC.

Ekologicky šetrná trasa by se měla nabízet jako výchozí, pokud budou alternativní možnosti přibližně stejně rychlé. V případě, že by další trasy byly výrazně rychlejší, bude aplikace nabízet všechny eventuality a zároveň u nich ukáže odhadované emise. „Přibližně u poloviny tras jsem schopni najít více ekologickou alternativu, která je stejně rychlá nebo jen minimálně časově náročnější,“ vysvětluje za Google ředitel aplikace Russell Dicker.

Nová funkce je součástí závazku firmy bojovat proti změně klimatu. Do konce roku by ji Google chtěl spustit ve Spojených státech a postupně rozšiřovat dál. Od června taky začne aplikace varovat řidiče při cestě přes nízkoemisní zóny. Ty jsou běžné například v Německu, Francii, Nizozemsku, Španělsku nebo Velké Británii.

Čtěte také:

Zdroj: BBC, Wave News.

Předchozí článekSestřička z Motola hledala plyšáka pro autistického Pepíčka. Šťastný konec dojal tisíce lidí
Další článekFrancouzské supermarkety budou možná muset prodávat minimálně pětinu výrobků bez obalu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno