Když profesionálové i mladší amatéři doběhli do cíle pražského maratonu, pořadatelé začali pomalu sklízet. Jenže na trati ještě poslední stovky metrů dobíhal hrdina celého maratonu. Josef Kostka má 76 let a píše úctyhodný běžecký příběh. Tentokrát si úspěšně střihl celý maraton. Nenechal se odradit ani zametacími vozy, které ho dojely. Nevzdal to a do cíle doběhl.

Jeho fotografie obletěla doslova celé Česko. Maraton si rozplánoval, jenže tělo si žádalo odpočinek. Občas zpomalil, sedl si na chvilku na lavičku, jindy ho musel jiný z běžců zachytit, aby neupadl. Dokonce ho chtěli z trati stáhnout, jenže on se nevzdal. Poslední kilometry musel běžet po chodníku, protože musel ustoupit zametacím vozům.

Hrdina ale doběhl a dostal svoji vytouženou medaili. Výkon byl 7 hodin a 6 minut.

Pan Josef sportoval téměř cel život, první maraton uběhl ve 35 letech, čas byl pod tři hodiny. Osobních rekord má ale z Otrokovic, kde doběhl v čase 2 hodiny, 44 minut a 18 vteřin. Pod tento čas se letos v Praze dostalo pouze 87 běžců z 5421. Pan Josef má za sebou podle svých počtů už 100 maratonů. A ten letošní, ten ještě zdaleka nebyl poslední. Za týdne podle svých slov naběhá až 50 kilometrů.

A proč tedy pořád běhá?,,Pro dobrý pocit, to je moje motivace.

Zdroj: Blesk.

Předchozí článekČeskobudějovický spolek Stop sečení srnčat loni zachránil s drony 400 srnčat
Další článekObjem poškozených lesů loni klesl o 26 procent, kůrovcová těžba klesá