Být rodičem je vždy těžké. S příchodem dítěte přicházejí i neočekávané výzvy, se kterými se rodiče musí vyrovnat. Všichni doufáme, že naše miminko se narodí zdravé a v pořádku. Někdy to však život zařídí jinak, než bychom si přáli. Rodiče se pak musí popasovat s nejrůznějšími zdravotními těžkostmi svého dítěte. Život se v tom okamžiku stává ještě náročnější.

Samantha a Kevin Jolicoeurovci se už v době těhotenství dozvěděli, že s jejich synem Gideonem není něco v pořádku. Chlapeček se následně narodil s genetickou nemocí. Je slepý a neslyší.

Pro rodiče bylo velmi těžké najít způsob komunikace. Když si ho odnesli z porodnice, Gideon jen plakal a plakal. Ani Kevin, ani Samantha nevěděli, jak děťátko utěšit. Jednoho se se to však změnilo.

Otec Kevin se rozhodl něco vyzkoušet a ono to zabralo. Rodiče svůj trik natočili na kameru. A miminko opravdu reagovalo. Chlapeček po chvilce přestal plakat. Aby rodiče ukázali, že nejde o náhodu, celý proces ve videu několikrát zopakovali.

Video se okamžitě rozšířilo a dnes má téměř 4 milióny zhlédnutí. Rodina však nechtěla poukázat pouze na způsob komunikace, ale také na diagnózu, kterou Gideon trpí. V případě této diagnózy se předpokládá, že dítě bude žít pouze jeden rok. „První věc, nad kterou jsem přemýšlela byla, že můj syn zemře a já nemohu udělat vůbec nic. Vrátili jsme se domů z porodnice a všichni plakali,“ vzpomínala Samantha. Naštěstí se lékaři v jeho případě mýlili a chlapeček má dnes už pět roků.

Foto: Facebook/Life with a Happy Heart

Rodina založila blog, ve kterém zaznamenávali společnou cestu životem. Celou situaci zvládají. „Postupem času, když jsem začala blogovat a setkávat se s rodinami, jejichž děti mají stejnou diagnózu jako Gideon, jsem si uvědomila, že náš chlapec je jedním z těch dětí, které mají obrovské štěstí. Uvědomila jsem si, že jsme dostali více času,“ dodává Samantha.

Gideon žije se svými rodiči, sestřičkou Layniou a bratrem Josiahom. Rodina je ráda, že o svém příběhu informovala. Na blog rodina společně napsala i přání k pátým narozeninám svého syna.

„Jsou lidé, kteří nám řekli, že už by si tu neměl být. A to jen proto, že nevidíš a neslyšíš. Prý nikdy nezažiješ vše, co život nabízí. Ale my víme, že to není pravda. Prožíváš větší radost ze života, než většina z nás prožije za celý život. Víme, že Tvůj život má velký smysl. Díky Tobě jsme objevili obrovskou radost a jsme šťastní, že jsme Tvoje rodina.“

Foto: Facebook/Life with a Happy Heart

Zdroj, foto: Life with a Happy Heart. Dobré noviny.

Předchozí článekPolák obětoval život, aby zachránil topící se děti v moři. Holanďané jeho rodině vybrali téměř 4 milióny korun
Další článekPřežila jsem výbuch v Bejrútu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno