Byl idolem mnoha maminek a babiček napřič Československem. Herec Kabir Bedi, jako Sandokan s uhrančivým pohledem, dokázal dokonale ovládnout naše televize v 80.letech.

Seriál v roce 1976 natočili podle knihy Tygr z Malajsie, kterou Emilio Salgari napsal před 130 lety. Příběh Sandokana, který se postavil kolonizaci a bojoval proti nepřátelům, vycházel z historických skutečností.

Kabir oslaví 16. ledna už 75 let. Narodil se v Lahore, v Britské Indii, dnešním Pákistánu a je dítětem indicko anglického páru. Vlastně na svět přišel krátce před rozdělením území roku 1947. Jméno získal po známém severoindickém básníkovi Kabirovi. Otec se jmenoval Baba Bedi a byl Ind, matka Freda Marie Houlston Bedi (1911 – 1977) byla Angličanka. Rodiče se poznali při studiích v Oxfordu. V Anglii se také v roce 1933 vzali. Byl to jeden z prvních manželských svazků mezi anglickou ženou a indickým mužem. Nějakou dobu žili v Berlíně, kde pokračovala jejich cesta studiem. Brzy se však rozhodli nacistické Německo opustit. Přestěhovali se do Lahore. Zde se spolupodíleli na vydávání politického týdeníku Monday Morning.
Kabir Bedi byl jedním ze tří dětí, které se tomuto indickoanglickému páru narodily. Měl staršího bratra Ranga Bedi a mladší sestru Gulhima Maria.
V roce 1954 se rodina přestěhovala do Nového Dillí, kde Kabir studoval na univerzitě. V letech 1964 – 1965 působil také jako rozhlasový a televizní moderátor. Kabir se chtěl původně stát historikem. Ale nakonec si vybral hereckou dráhu. V roce 1968 se přestěhoval do Bombaje, do centra indického filmového průmyslu. Tady pracoval v reklamě. Brzy se do povědomí diváků dostal jako model z reklam, často vysílaných v kinech.

Kabir natáčet začal v roce 1971. Než obdržel svoji životní roli Sandokana, objevil se v několika filmech. V podstatě byl do této doby poměrně neznámým hercem a najednou se stal celosvětovou hvězdou. Pamětníci si například vzpomenou na trička s vyobrazením Sandokana.

Foto: Instagram/Italianbookhunter.

„Byl to úžasný příběh boje za svobodu a na druhou stranu také milostné drama jako Romeo a Julie. Svoji úlohu v seriálu určitě zahrálo i prostředí, kde se natáčelo. Nedotknutelná džungle a nádherné moře,“ řekl Kabir o své nejslavnější roli.

Sandokan byl prostě hit. „Španělsko, Itálie, Německo, Holandsko i Jugoslávie. Všude mě oslavovali jako blázni. Písnička ze Sandokana hrála na diskotékách po celém světě. V novinách psali, že je to až hysterie. Dnes už ale ze mě košile nikdo netrhá,“ pokračuje Kabir.

Foto: Instagram/Ikabir Bedi

V americkém Hollywoodu se však nikdy příliš neprosadil. Dlouhé roky však pracoval pro Bollywood. Na svém filmovém a televizním kontě má něco kolem 140 rolí.

V roli Sandokana se představil ještě dvakrát. Kabir si uvědomuje, že tato role ho „zaškatulkovala,“ a dnes to všechno bere s humorem. ,,Je fakt, že Sandokanův úspěch byl pro moji kariéru trochu dvousečný. S touto rolí jsem tam tak splýval, že režiséři mě pak nechtěli obsazovat do dalších rolí. Však si to představte. Snažíte se natočit film o reálném životě a najednou na plátno nastoupí Sandokan,“ směje se Kabir.

Foto: Instagram/Ikabir Bedi

Před 40 lety byl dokonce vyhlášený jako nejžádanější svobodný mládenec roku. I po 44 letech od ukončení natáčení…..najdeme v jeho tváři „tu pověstnou jiskru,“ která ho stále doprovází životem.
Kabir Bedi se stihl čtyřikrát oženit. Dnes žije spokojeným životem s o 26 let mladší vědkyní Parveen Dusanjovou. Také řekl, že svůj věk přestal počítat, když oslavil 40. narozeniny. Má tři děti.

Foto: Instagram/Ikabir Bedi
Foto: Instagram/Ikabir Bedi

Čtěte také:

Předchozí článekTrápilo ho, že nepomohl bezdomovci, který ho prosil o pomoc. Potom jich mladík zachránil tisíce
Další článekPři narození vážili jen přes 600 gramů! Tatínek své předčasně narozené synky v porodnici zahřívá tělem

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno