Markéta Davidová – mistryně světa ve vytrvalostním závodě. Tohle nádherné spojení platí po vytrvalostním závodě na Mistrovství světa v Pokljuce. Česká reprezentantka neudělala na střelnici ani jednu chybu, skvěle běžela a zapsala se zlatým písmem do historie českého sportu.

České vlajky byly od začátku vytrvalostního závodu hodně vysoko. Po první střelbě vedla bezchybná a velmi rychlá Lucie CharvátováMarkéta Davidová na ni z pátého místa ztrácela devět sekund.

Foto: Český Biatlon.

Charvátová na dalších položkách chybovala, ale Davidová pokračovala bez zaváhání. Po druhé střelbě byla druhá, 13 sekund za Švédkou Hannou Öbergovou. Po třetí střelbě už vedla s náskokem 5 sekund na Rakušanku Lisu Hauserovou.

S vědomím, že vede, přijela Davidová na závěrečnou stojku. Ta trvala 33,5 sekundy a byla rovněž přesná! Davidová odjížděla do posledního kola s náskokem 28 sekund na Öbergovou. Druhá nejrychlejší běžkyně tenhle náskok už nemohla pustit.

Foto: Český Biatlon.

Zbývalo jen čekat. „Mironovová udělala chybu, teď už máme určitě zlato,“ zahlásil do vysílačky trenér Egil Gjelland„To rádi slyšíme,“ odpovídal mu sportovní ředitel Ondřej Rybář„Ale byly to nervy, čtyři kalibry…“ říkal vyčerpaně Gjellandův parťák Jiří Holubec s tím, že už si česká biatlonistka kousek štěstí zasloužila.

Davidová získala pro český biatlon šesté zlato z mistrovství světa. Před ní vyhráli štafeta žen (1993), Kateřina Holubcová (2003), Roman Dostál (2005), smíšená štafeta (2015) a Gabriela Koukalová (2017).

Davidovou a Öbergovou na pódiu doplnila Norka Ingrid Tandrevoldová.

Foto: Český Biatlon.

Čtěte také:

Zdroj: Český Biatlon.

Předchozí článekMladá dívka vyhrála auto a darovala ho kolegyni na brigádě. „Brečím dojetím, už se nemusím klepat zimou.“
Další článekDobrovolně. Lidé během covidu pomáhají v domovech pro seniory

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno