Tak tenhle start sezóny se opravdu povedl! Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji v Boca Raton na dělené osmé pozici.

„Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu v desítce, přikývla bych, že je to možné. Cítila jsem se dobře a věřila jsem si,“ uvedla Spilková v tiskové zprávě. Po čtyřech kolech měla skóre devět ran pod par. „Jsem vděčná za všechny čtyři dny a cítím, že to bude dobrá sezona,“ dodala vítězka turnaje Ladies European Tour z marockého Rabatu v roce 2017.

Ve světovém žebříčku se posunula o 120 míst a aktuálně je na 253. příčce. Výrazně si tak upevní pozice mezi šedesátkou hráček, které se kvalifikují na olympijské hry do Tokia. Na Floridě se spoléhala na hru železy a pochvalovala si hřiště. „Bylo fajn, že po deštích zůstalo měkké a dalo se útočit na jamky, navíc až na výjimky moc nefoukal vítr,“ řekla.

Ukázala také pevné nervy. Do finále nastupovala z osmého místa a šla ve dvojici s Brooke Hendersonovou, kterou doprovázely stovky kanadských fanoušků. Přesto světovou osmičku přehrála o dvě rány a pozici udržela. „Bylo to nejtěžší kolo a náročné na soustředění,“ podotkla členka Czech Golf Teamu a globálního týmu KPMG.

FOTO: Profimedia.cz

Spilková se nyní na pět dnů vrátí do Sarasoty, kde se bude připravovat před odletem na dva únorové turnaje do Austrálie – Handa Vic Open a Australian Open.

Zdroj: ČTK. Úvodní foto: Profimedia.cz

Předchozí článekMuž zachránil ženu, která se propadla v ledu. Vlastníma rukama ho rozsekal, aby ji zachránil.
Další článekLucka spadla na dno,záchvaty úzkosti ji připoutaly k posteli.S manželem všechno prodali,začínají znovu.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno