Během listopadu budou ve městech po celé republice jezdit vozidla hromadné dopravy s knírem. Připojí se tím do každoroční osvětové kampaně Movember, která má zvýšit povědomí o potřebě prevence rakoviny prostaty a varlat. Ve dopravních prostředcích by na to měly upozorňovat i letáky a kampaň proběhne i na sociálních sítích.

Kníry se objeví třeba na autobusech, trolejbusech nebo tramvajích v Praze, Brně, Ostravě, ale i dalších krajských městech po celé České republice. Dopravní podniky v Plzni, Chomutově nebo Děčíně na Movember budou upozorňovat prostřednictvím letáků uvnitř vozidel.

„Dopravní podniky se i letos připojují k šíření osvěty v oblasti prevence mužského zdraví, která bývá někdy až příliš podceňovaná. Řidičů v městské hromadné dopravě je necelých deset tisíc, z toho zhruba tři čtvrtiny jsou muži. I oni jsou tedy velkou cílovou skupinou kampaně Movember,“ řekl předseda Sdružení dopravních podniků ČR Tomáš Pelikán.

V České republice je rakovina prostaty považována za nejčastější nádorové onemocnění u mužů. Objevuje se zhruba u každého devátého muže, což je oproti evropskému průměru o 18,6 % vyšší incidence. Ročně je rakovina prostaty diagnostikována přibližně u 500 převážně mladých mužů. Pokud se ale onemocnění zachytí včas, je dnes úspěšně léčitelné.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekKapela Filkins Drift vyrazila na turné po Walesu pěšky. S nástroji na zádech ušla 1400 kilometrů
Další článekKanadský milionář prodal svoji firmu a z peněz postavil malé domky pro ty, kteří to nejvíce potřebují

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno