V Česku podle Červeného kříže chybí na dvě stě tisíc pravidelných dárců krve. Výzvou je motivovat k dárcovství mladé lidi, a právě k tomu chce díky komunitě dárců pomoct devatenáctiletý student střední školy David Stančík.

A to se mu daří!

Ve čtrnácti letech se naučil programovat, a od té doby ho zajímá vizuální stránka webů a aplikací. Jako grafik David pracuje na českých a zahraničních projektech. Teď se rozhodl podpořit dobrou věc. Vymyslel aplikaci, Daruju krev.

Opírá se o komunitu dárců, kterou aktuálně student přerovského Gymnázia Jakuba Škody buduje. Komunita má inspirovat mladé prvodárce a informovat je nejenom o důležitosti darování krve, ale především bořit strach, který se kolem darování krve objevuje. Lidé tam mohou sdílet své příběhy. V aplikace je i systém odměn a žebříček, kde si dárci mohou porovnávat, jak jsou na tom s pravidelnými odběry.

Do budoucna by měl systém dokonce zjednodušit proces darování krve tím, že se dárci jednoduše přihlásí na stránkách k odběru a nebudou tak muset čekat na místě. „Někteří lidé berou proces darování krve jako nepříjemný proces. My chceme ukázat, že je to fajn. Že to není nic, čeho by se měli bát nebo se za to dokonce stydět,“ pokračuje David.

Ten do budoucna plánuje, že by lidé mohli dostávat aktuální informace o tom, kdy byla jejich krev použita. Aby věděli, kdy pomohli zachránit lidský život. „Rád bych teď urychlil vyjednávání s partnery, tedy nemocnicemi, pojišťovnami, Ministerstvem zdravotnictví nebo s Červeným křížem a zapojil je od začátku do této platformy, protože je to natolik důležité téma, na kterém by měli pracovat všechny subjekty společně,“ věří Stančík.

A pokračuje.

Foto: Soutezapodnikej.cz

„Darování krve zachraňuje životy. Chceme, aby lidé šířili dál, že právě oni krev darují. Budete Superhrdinou,“ dodává David Stančík.

Praktické.

Webová stránka Daruju krev již funguje. Momentálně se přihlásíte k odběru novinek. Můžete tak být prvním uživatelem aplikace. Tu plánuje David spustit ke konci tohoto roku.

Darujte krev a buďte Superhrdinou!

Úvodní foto: Soutezapodnikej.cz

Předchozí článekRestaurace otevřela dřív, aby si děvčátko s leukémií dalo své oblíbené jídlo.
Další článekKalifornie je první americký stát, který zakázal výrobu a prodej zvířecí kožešiny.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno