V Chebu se loni vytřídilo rekordní množství odpadu. Konkrétně o 22% více, než v roce 2018. A to už je pořádná porce. Vypadá to, že Češi opravdu přemýšlí a dávají si větší práci s tříděním.

Teď trochu čísel.

Jedná se o 624 tun papíru, 415 tun plastů, 336 tun skla a 3460 tun bioodpadu. Je to nárůst o 884 tun oproti roku 2018. A to není všechno. Cheb totiž loni zavedl velkou novinku: třídění kovového odpadu. A funguje to, loni se ho podařilo nashromáždit celé dvě tuny.

Cheb se snaží se obyvatele motivovat a podmínky pro třídění neustále zlepšovat. Každý rok přibývá více speciálních kontejnerů tak, aby to lidé k nim měli co nejblíže. Všechny odborné studie se totiž jednoznačně shodují v tom, že míra třídění závisí hlavně na tom, jak daleko je to k barevným kontejnerům.

Aneb

Čím blíže je lidé mají, tím více třídí.

Barevných kontejnerů bude přibývat i letos. Novinkou je i to, že lidé z rodinných domků mohou zdarma dostat modré a žluté popelnice na papír a plasty, aby pro ně bylo třídění jednoduší.

Zdá se, že nám Cheb může být příkladem.

Foto: Michael Schwarzenberger 

Čtěte také:

Úvodní foto: Roman Morvay.

Předchozí článekZhubl 27 kilogramů, aby mohl svému dvojčeti darovat ledvinu. Zachránil mu tím život.
Další článekV Číně zavřeli i poslední dvě dočasné nemocnice pro pacienty s koronavirem. Nakažených v ohnisku epidemie pomalu ubývá.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno