Lidé myslí i na své oblíbené hospůdky. Podporují je. Každý den lidé utratí 360 tisíc korun za jídlo a pivo na „někdy příště.“ Vyslyšeli výzvu „Zachraň svou hospodu“ a kupují si poukázky do svých oblíbených podniků, kam po otevření půjdou na pivo a jídlo. S akcí přišel Český svaz pivovarů a sladoven.

Kampaň Zachraň hospodu byla spuštěna 2. Dubna. Aktuálně se zapojilo už téměř 2 500 podniků. Celková výše příspěvků dosáhla necelých 7 milionů korun, podpořených podniků je 730. Podporují se i sládci navzájem.

Sládek ze Staropramenu Libor Vávra už si také vouchery koupil, ale ani je neplánuje využít. „Já je klidně nechám propadnout. Mile mě překvapil zájem, kolik hospod je zapojených, na druhou stranu mě překvapuje, kolik hospod zůstává stranou. Pro nás sládky je podpora hospod profesní čest. Já nechci používat žádná silná slova, ale pivo je náš osud. Naše životy jsou s ním po desetiletí spojené.“

Hospody i restaurace jsou zavřené už přes měsíc, nicméně výrazný úbytek hostů zaznamenaly už od začátku března,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. „To znamená, že většina provozoven bude tři měsíce bez jakýchkoliv příjmů a řada z nich bude nucena bez další pomoci zavřít. Proto je extrémně důležité je v této době podpořit, abychom se v červnu měli vůbec kam vracet.“

Lidé mohou svůj oblíbený podnik podpořit na webu www.zachranhospodu.cz  zakoupením poukazu, který uplatní, jakmile skončí současná opatření a hospody znovu otevřou. Vouchery si můžete koupit v hodnotě 100, 200, 500 a 1 000 korun.

Akci Zachraň svou hospodu považuje za úspěšnou Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

„Zatím zákazníci utratili za poukázky sedm milionů korun a začali jsme s tím na začátku dubna,“ upřesňuje.

Čtěte také:

Předchozí článekTaxikář zadarmo odvezl studentku ze Španělska do Itálie. Ujel 3000 kilometrů.
Další článekJeptiška se naučila řídit traktor, aby dezinfikovala ulice. Úspěšně brání své město před koronavirem

1 komentář

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno