Syn majitele jihočeské zemědělské firmy Agro Svoboda, s. r. o, z Dolního Dvořiště, která zaměstnává 25 lidí a hospodaří na pěti farmách v Dolním Dvořišti, Horšově, Rybníku, Skoronicích a Trojanech nedaleko Rožmberka nad Vltavou, se veřejně svěřil se svým podnikatelským selháním v chovu oslů, ovcí, a především stáda koz, z nichž chtěl na jedné ze svých farem vytvořit malou zemědělskou zoo pro rodiny s dětmi. Učinil tak formou inzerátu, jehož prostřednictvím se chce svých zvířat rychle zbavit.

Místo idylického místa, kde se děti seznamují se zvířátky, totiž přišla pohroma. 

Právě o nešťastných okolnostech zdánlivě jednoduchého chovatelského pokusu nyní Pavel Svoboda sepsal svůj inzerát a uveřejnil na oblíbeném serveru Bazoš.cz.

„Někdy asi léta Páně 2014 jsme si říkali, co s jedním naším statkem, a osvítila nás myšlenka (zpětně ji hodnotím jako vcelku naivní), že jelikož je to kousek od Kaplice, tak tam uděláme ‚minizoo‘ a budou tam chodit zástupy maminek s dětma a zájezdy ze škol od mosteckých uhelných pánví se dívat na to, jak koza žere seno, kráva dává mlíko a tak podobně.

Takže jsme začali tím, že jsme pořídili osla, osm ovcí a podobný počet koz. Naše naivita se rozplynula ve chvíli, kdy se ukázalo, že osel, který právě pohlavně dospěl v hřebce, stejně jako většina mladých mužů začal objevovat svou vlastní sexualitu. Bohužel nikoli nad katalogem spodního prádla, ale jeho cílem se staly ovce. Takže tímto se omlouvám maminkám s dětmi a školním zájezdům z Mostecka, kteří toto museli vidět a od té doby jim děti koktají.

Dalším hřebíkem do rakve projektu ‚minizoo‘ byly inzerované kozy, které prostě sežerou všechno, a kdyby zavětřily popínavou růži na pobřeží Sanfranciského zálivu, utekly by i z Alcatrazu. Pokusil jsem se nabídnout Vězeňské službě ČR jako pokusné králíky pro zkoušení nových technologií pro zabezpečení vězeňských objektů s vidinou dostat se tímto nápadem do žebříčku magazínu Forbes 30 pod 30, ovšem místo toho se mne ministerský rada pouze slušně otázal na moje zdraví. Jsou to nejgeniálnější mastermindi útěků odkudkoli a už z dálky slyšíte ty jejich pidimozečky šrotovat, jak vás zase akorát naserou.

Long story short, osel p*cal ovce a ty zku*vený kozy sežraly všem sousedům v rádiu deset kilometrů, cokoli měli na zahradě, včetně rýče a zahradního trpaslíka.

Tím se rozplynul náš sen o ‚minizoo‘. Osel je pryč, ovce taky, zbývají kozy.

Za odvoz nabízím všechny ty hajzly na přiloženém obrázku, kde je zřejmý, že maj zas něco za lubem.

Jinak si už řezník brousí nůž, nemám na ně náladu. Naposledy podkousaly zespoda a zezadu komínek balíků sena ve stodole a ten se pak zřítil na traktor.

Opakuji – ZA ODVOZ.“

Foto Pavel Svoboda

Inzerát Pavla Svobody se přes noc stal vůbec nejčtenějším inzertním příspěvkem na populární české inzertní platformě bazoš.cz a získal stovky sdílení na českých sociálních sítích. 

Nakonec se vše povedlo a všechny kozy si odvezl další majitel.

Čtěte také:

Zdroj: Bazos, Forbes.

Předchozí článekČápi se vracejí, ornitologové vyzývají ke sledování hnízd
Další článekV okrajových částech Brna přibudou desítky kilometrů polních cest

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno