Informovala o tom Tisková agentura Slovenské republiky (TASR).

Zdroj: youtube Ipčko

Jsou mladí, mají zdravotní handicap, přesto musí žít mezi námi. Někteří mají zdravotní problémy od narození, některým změnila život nějaká událost. Někteří se těší ze svého života. Jsou ale i tací, kterým to prostě nejde a padají do depresí. Neví, jak se vyrovnat se svým handicapem, nebo je trápí pohledy společnosti. Proto občanské sdružení IPčko vytvořilo projekt Dobrá linka.

Projekt je taková linka důvěry pro mladé lidi se zdravotním znevýhodněním. Je to místo, kde lidé mohou najít pochopení, respekt, povzbuzení a pomoc v přátelském prostředí vytvořené ze studentů a také absolventů psychologie. A tak má Slovensko další důvod k radosti. Dobrá linka za pouhý rok své existence pomohla více, než 2000 mladých lidí. Projekt dokonce ocenili jako „dobrovolnický projekt roku.“ Navíc koordinátorka Zuzana Juráneková získala titul „dobrovolnice roku.“

„Jsme hrdí, že o radu nás přišlo na web naší poradny požádat přibližně 2000 mladých lidí přes chat, 170 přes email a 31 přes video poradenství“, přiblížil pro TASR programový ředitel občanského sdružení Marek Madro. Podle Zuzany Juránekové lidé využívají „to dobré, co internet přináší a nejnovější odborné poznatky ve prospěch nejzranitelnějších.“ A Zuzana Juráneková pokračuje. „Nejčastěji se na Dobrou linku obracejí lidé s problémy, jako jsou samota, vyrovnání se s postižením, osamostatňování, sexualita a dokonce i s nejcitlivějšími tématy, jako je sebevražda, nebo domácí a sexuální násilí,“ píši Dobré noviny.

Zdroj: instragram Ipčko

Zdroj: Dobré noviny.sk Úvodní foto: Dobralinka.sk

Předchozí článekNeslyšící holčička poprvé dostala naslouchátko. Když poprvé miminko uslyšelo hlas maminky, všichni se zamilovali.
Další článek„Vezmu léky a jedu dál.“ V 80 letech a jako za mlada!

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno