Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč chtěl během lockdownu vzít děti někam do přírody, kde nebude moc lidí. Napadlo ho proto dobýt s nimi jižní, severní, západní i východní pól Prahy.

Kam jít ven, kde asi nikdo nebude, ale přitom to může být svým způsobem zajímavé a unikátní místo? Vždycky mě navíc bavily geograficky zajímavé body,“ píše Boháč na webu Centra architektury a městského plánování CAMP. Dodal, že označení pólů a možnost se k nim na „expedici“ vydat, vnímá jako vánoční dárek všem procházkovým nadšencům.

Nejsevernější bod Prahy leží na okraji obce Hovorčovice, na místo se dá dojet vlakem. Jižní pól vás zavede do Vraného nad Vltavou, míří k němu oblíbená cyklostezka. Východní pól Prahy je v Klánovickém lese v části Vidrholec na zelené turistické značce, podle autorů je navíc tajemně schovaný v hustém křoví. Nejmíň poetický je potom západní pól hlavního města, který se nachází v oploceném areálu firmy Amazon v obci Dobrovíz. Patník tedy stojí o sto metrů dál, hned za plotem. I tudy vede cyklotrasa, která vás na místo dovede.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekVědci zjistili, že vrabec staví hnízdo z bylin, aby chránil mladé
Další článekItalský knihkupec bojuje proti velkým online obchodům a doručuje objednávky na kole

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno