Dvojice českých turistů, která v zahraničí sbírá odpadky na ulicích, vzbudila v Hondurasu podivení i obdiv místních obyvatel. Informuje o tom místní tisk. Videa ze svých úklidů na cestách Michaela a Jiří zveřejňují na sociálních sítích. K jejich iniciativě se v sobotu připojí i starosta honduraské metropole Jorge Aldana.

Česká dvojice říká, že chce procestovat svět a spolu s místními obyvateli přispět k čistší planetě. Jejich iniciativa vznikla v roce 2020 ve Španělsku; v posledních měsících pár pobývá hlavně v Jižní a Střední Americe.

Do Hondurasu dvojice dorazila minulý týden a hned první den nasbírala přes pět kilo odpadu. Jejich počínání podle tisku vyvolalo mezi obyvateli hlavního města údiv i zájem. ,,Od lidí jsme dostali mnoho vzkazů, že se k nám chtějí připojit,“ řekl Jiří. Dvojice tak na sobotu svolala uklízecí akci, kterou podpořila i místní radnice.

La labor de los turistas sorprendió a los hondureños, quienes tomaron su actividad como ejemplo.
(Foto: Emilio Flores/El Heraldo)

Michaela a Jiří zveřejňují svá videa hlavně na síti TikTok, kde některá z nich mají i stovky tisíc zhlédnutí. Svojí iniciativou chtějí upozornit na znečištění, které způsobují PET láhve, tašky na jedno použití či cigaretové nedopalky.

Los también tiktokers recorrieron varios sectores de la capital para recoger la basura.
(Foto: Emilio Flores/El Heraldo)

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekV Kazachstánu se daří populaci kriticky ohrožené antilopy. Před lety ji zdecimovala epidemie
Další článekČtyři dny práce místo pěti. Británie testuje kratší pracovní týden

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno