Slípka v odkalovací nádrži čistírny, sokol na komíně v Holešovicích nebo mufloni u Thomayerovy nemocnice. Nový film Planeta Praha představuje českou metropoli jako domov mnoha rozmanitých živočichů. Celovečerní snímek od tvůrců úspěšného filmu Planeta Česko vstoupí do kin 28. července.

Filmový štáb režiséra Jana Hoška, producenta Radima Procházky a kameramana Jiřího Petra sledoval živočichy v Praze dva roky. Podařilo se jim tak zachytit jejich životy ve všech ročních obdobích. Pro natáčení se používalo deset různých typů záznamových zařízení včetně termokamer či infrakamer. Snímek přináší nový pohled na hlavní město, a to jak jeho centrum, tak i odlehlé periferie. Odhaluje třeba život plha velkého na Petříně, nocoviště pro statisíce středočeských špačků u nádrže Slatina v Dubči nebo zvířecí hrdinku myšice křovinné, která se narodila kousek od hrobu Franze Kafky na Novém židovském hřbitově.

„Cílem filmu Planeta Praha je inspirovat diváky k objevení příběhů našich blízkých zvířecích sousedů, kterým většinou nevěnujeme pozornost. Zároveň bychom je chtěli motivovat k větší zodpovědnosti k přírodě nejen v Praze, ale ve všech městech a k zachování její rozmanitosti,“ říká režisér Hošek.

„Náš hlavní odborný poradce, biolog Ondřej Sedláček, s nadsázkou říká, že by měl být vyhlášen Národní park Praha. Městská krajina je pestřejší než krajina za městem. Praha je místo s největším počtem rostlinných druhů v České republice,“ doplňuje producent Procházka.

Čtěte také:

Předchozí článekVvyrcholila kampaň Ukliďme svět, lidé letos naplánovali přes 350 úklidů
Další článekNový berlínský projekt má přeměnit cesty hromadnou dopravou v koncerty klasické hudby

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno