Myslíte, že čepováním píva? Možná také.

Ale teď mluvíme o tom, že majitel hospody Viktor Vrba pravidelně pomáhá ženám v azylovém domě. O Vánocích také zval osamělé lidi na Štědrovečerní večeři, zdarma.

Je to tedy nejen hospodský, ale i člověk s dobrým srdcem, který svoji práci dokáže otočit v pomoc ostatním. To je Viktor Vorba, majitel útulné hospůdky U Nádraží v České Kamenici. Hospodský o Vánocích zval na večeři do své hospůdky lidi, kteří by jinak byli sami. Vše zadarmo.

Štědrovečerní večeře byla připravená také pro lidi v nouzi, kteří by si jinak nemohli dovolit.

V roce 2017 se na večeři chystalo okolo 70 kilogramů bramborového salátu a okolo sta řízků. Z toho 25 porcí pro dospělé a 35 porcí pro děti putovalo do azylového domu pro maminky s dětmi v Jiřetíně pod Jedlovou. A to už je pořádná dávka dobra!

„Nejkrásnější na tom je, jak akce lidi semkne. Nosí nám sem domácí vaječňák, přišel balík z Ostravy s perníčky i cukrovím. Nejen kamenické maminky nám sem nosí hodně věcí právě pro azylový dům. Dozvěděl jsem se taky to, že severní Morava udělala sbírku. Mají plnou garáž věcí a je toho tolik, že se to sem nedá ani dopravit,“ uvedl tehdy dobrosrdečný hospodský.

Tím ještě nekončí. Pro maminky do domova v Jiřetíně pod Jedlovou postupně navozil spoustu oblečení, hračky a vybavení do bytu. Věci dokonce pomáhala dopravit i jeho sestra pomocí nákladního auta až z Moravy.

Foto: Jitka Vepřovská/Deník .cz

A čísla mluví za vše. V roce 2015 na večeři přišlo okolo 50 lidí. O rok později už to byla stovka osamělých lidí v nouzi.

Proč zrovna azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou?

Podle Vitora Vrby má právě pomoc tomuto domu obrovský smysl. Je ojedinělý, protože ženy jsou tu zvyklé pracovat, starají se například o zahradu, uklízí či vaří. Proto je podle hospodského reálná šance, že se v budoucnu někde chytí a neskončí znovu na ulici.

Jak hospodský z České Kamenice mění svět. Děkujeme.

Zdroj: Děčínský deník. Úvodník foto: Jitka Vepřovská/ Deník

Předchozí článekVideo: Psí gentleman doprovází své malé majitelky na autobus. Hlídá je, dokud neodjedou.
Další článekMedaile! Ester Ledecká řádila v Garmisch-Partenkirchenu.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno