Teprve třináctiletý Jirka se rozhodl, že pro své spolužáky ušije roušky. Do šití se pustil před několika týdny, chtěl tím ostatním dětem pomoci. Jenže takovou reakci, kterou od svých spolužáků dostal, vůbec nečekal. Za hodiny dřiny se mu spolužáci doslova vysmáli.

„Chtěl je rozdávat ve škole, dozvěděl se, že jsou hnusný a on divnej. Je nešťastnej. Přátelé, chci mu dokázat, že to je hloupost, jsem na něj pyšná a pomůžu mu je rozdat tam, kde to ocení,“ rozhodla se chlapce podpořit jeho maminka na facebooku. 
Smyslem jejího příspěvku bylo také synovi ukázat, že svět není tak zlý a nespravedlivý a že to, co chlapec dělá, má smysl. „Pomůžete mi, prosím, ukázat mu, že to, co dělá, je naopak úžasné? Že to, že ve 13ti perfektně šije na stroji a chce udělat něco pro ostatní, je naopak super frajeřina? Děkuju! Potřebuju mu dokázat, že svět je ještě v pořádku,“ dodává pyšná maminka. 

A lidé se opravdu spojili.

Pozitivními a obdivnými komentáři se to pod příspěvkem paní Anny jen hemží. „Syn je frajer, a z pitomců ať si nic nedělá.“.

Jirko, super. Klobouk dolů. Lidé, jako jsi ty, dělají svět lepším místem,“ přidala se uživatelka Vlaďka. Podobných komentářů je pod příspěvkem deset tisíc. Někteří si roušky dokonce chtějí koupit.

Jirka je velkým vzorem. Za jeho práci a motivaci si ho lidé váží.

Můj syn už několik týdnů šije roušky. Chtěl je rozdávat ve škole, dozvěděl se, že jsou hnusný a on divnej. Je…

Zveřejnil(a) Anička Žaková Zieglerová dne Pátek 2. října 2020

Už jste četli?

Předchozí článekMatúš Pokorný: Chlapec, který vyrábí mýdlohračky, aby pomohl bratrovi s mozkovou obrnou
Další článekUmělec vytvořil album ze zpěvu ohrožených ptáků. „Cílem bylo zdůraznit krásu, kterou ztrácíme.“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno