Setkání jako z filmu. Kambodžské sestry, kterým nyní je 98 a 101 let, se setkaly poprvé po 47 letech.

Proč?

Protože si obě myslely, že ta druhá zemřela během brutální vlády Rudých Khmerů v 70. letech minulého století. Informoval o tom server BBC News.

Obě sestry se naposledy viděly v roce 1973, dva roky předtím, než vládu v zemi převzal komunistický režim Rudých Khmerů pod vedením Pol Pota. Mnoho rodin bylo během tohoto období rozděleno a děti byly odebírány rodičům, když se režim snažil mít absolutní kontrolu nad celou zemí.

Režim tak rozdělil dvě sestry a bratra.

Mladší ze sester Bun Sen dlouhou dobu přežívala v hlavním městě Phnompenhu přebíráním odpadků, ve kterých hledala recyklovatelné materiály, jež by mohla prodat. Snila o tom, že se ještě jednou podívá do rodné vesnice.

Sen se splnil.

A to díky místní neziskové organizaci Nadace kambodžských dětí. Ta zjistila, že sestra a bratr ženy jsou stále naživu a žijí v rodné vsi. A téměř po půl století se konečně odehrálo jejich setkání.

Foto: CCF

„Už dávno jsem opustila naši vesnici a nikdy jsem se nevrátila. Myslela jsem, že všichni mí sourozenci zemřeli. Znovu obejmout mou sestru pro mě hrozně moc znamená. A když se bratr dotkl mé ruky, začala jsem plakat“, řekla Bun Sen novinářům.

Starší sestra Bun Chea zůstala sama s 12 dětmi, režim jí vzal rodinu. „Pol Pot nám zabil 13 příbuzných a my jsme si mysleli, že mezi nimi byla i má mladší sestra. Už je to tak dlouhá doba. Často jsme o ní mluvili, ale nikdy jsem si nepomyslela, že ji ještě někdy uvidím,“ dodala.

Foto: CCF

Čtěte také:

Úvodní foto: CCF

Předchozí článekČVUT představila celoobličejovou masku pro zdravotníky. Účinnost má mít více než 99 procent.
Další článekKoronavirus semkl Čechy a Vietnamce. Roušky, jídlo zdarma a teď plicní ventilátor pro nemocnici!

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno