V hlavním městě se budou recyklovat hliníkové kapsle do kávovarů. Praha se na tom dohodla s firmou Nestlé. Momentálně se třídí pouze omezeně.

Město umožní sběr kapslí ve svých kontejnerech na tříděný odpad. Svoz chce Praha provádět v rámci zavádění tzv. cirkulární ekonomiky, která vychází z principu opakovaného využívání surovin, čímž se snižuje množství odpadů. 

,,Dosud končily kapsle ve směsném odpadu, a tedy následně buď na skládce, nebo ve spalovně. Dohodli jsme se, že umožníme vyhodit je do nádob na kov. Věřím, že to je inspirace i pro další firmy,“ řekl primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN). Dosud je lidé mohli odevzdávat do recyklačních boxů v prodejnách Nestlé.

Lidé budou moci hliníkové kapsle vyhazovat do popelnic na kovový odpad a následně z něho budou vytříděny. Podle Hlubučka se jejich tříděním sníží množství směsného odpadu a zároveň bude vytříděna surovina, kterou bude možné dále využít. Hliník bude rozdrcen a znovu využit a zbytky kávy budou použity jako hnojivo.

Pražané mohou již nyní třídit kromě papíru, skla, plastů a krabic od mléka či džusů také plechovky. Loni vytřídili 421 tun plechovek, což je o asi 159 tun více než v předešlém roce.

Městská firma Pražské služby v loňském roce svezly v hlavním městě 266 000 tun komunálního odpadu a dalších více než 60 000 tun tříděného odpadu.

Už jste četli?

Zdroj: ČTK, Ekolist.

Předchozí článek„Tady to máte!“ Psali jí, že se má přestat fotit, je prý moc ošklivá. Kritiky setřela jedinou odpovědí
Další článekTéměř 103-letá babička miluje pivo a hamburgery. Teď si zašla na tetování a plní si všechna svá přání.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno