Dokonalé modelky jsou stále na stránkách některých časopisů, billboardech a všemožných reklamách. Vyzáblotiny bez celulitidy se nás usmívají a mají dokonalé i malíčku u nohou.  Jenže jejich fotografie samozřejmě prošly retuší a holky se drtí v posilovně většinou každý den.

Jenže co třeba ženy po porodu? Za každým ženským tělem se totiž skrývá fascinující příběh. A právě za tento příběh je důležité tělo obdivovat. Své o tom ví zakladatelka projektu Tělo s příběhem, Kateřina Kopicová.

„Už v těhotenství se mi objevily strie a po porodu se přidalo ještě hodně vytahané bříško. Byla jsem z toho opravdu smutná. Myslela jsem si, že jsem snad jediná, které se tohle děje, a tak jsem hledala podporu na internetu,“ vypráví svůj příběh zakladatelka projektu Tělo s příběhem Kateřina Kopicová pro web Dama.cz

Jenže internet zklamal na plné čáře. Nenašla zkrátka žádné místo o tom, jak ženy vnímají své tělo po porodu. Žádné místo v češtině, kde by novopečené maminky mohly sdílet své pocity a příběhy.

A tak se Kateřina rozhodla jít s kůží na trh, doslova! „Tak jsem se rozhodla, že založím vlastní stránku, kde toto téma otevřeme a budeme podporovat jedna druhou, abychom se my ženy přijaly takové, jaké jsme,“ pokračuje Kateřina.

Netrvalo dlouho a k projektu se přidala i fotografka Lucie Paurová. Obě ženy teď vedou celý projekt spolu.

Ženy s velkým Ž!

A daří se jim náramně. Na Instagramu Tělo s Příběhem je sleduje už přes 12 tisíc lidí. A nejen to. Odvážné ženy dokonce posílají své fotografie a inspirují se tak opravdu všechny navzájem. Dodávají si sílu. Protože nejdůležitější je cítit se dobře. Projekt však nemá pomáhat jen maminkám – má být instagramovým zázemím pro všechny, kteří mají na svém těle zapsaný jakýkoliv příběh.

View this post on Instagram

Zdravím chci sdílet svůj příběh. Než jsem otěhotněla, a i v těhotenství jsem si myslela, že po porodu kg hned zmizí a že nebudu mít vytahanou kůži, že nebudu mít strie atd… Těhotenství jsem měla pohodové, až na streptokokovou infekci. Porod jsem neměla jednoduchý, věřím že to některé mají ještě horší. Rodila jsem 22 hod a co mě zaskočilo, že mi bylo řečeno že nenastřihávají protože nejsme ve středověku, když ve stejné porodnici o dva měsíce dříve kamarádku bez problémů nastřihli. Druhá věc co mě překvapila, že jsem šla na císaře až po té co jsem už opravdu nemohla, a malému už nemohli najít srdíčko. Potom mi ještě po 12 hodinách, kdy jsem malého neviděla přivezli cizí dítě, ale na podruhé už se trefili 🤷‍♀️🤣 Po porodu jsem se strašně styděla za své tělo, za své strie a povislé bříško. Až před par měsíci jsem se naučila se mít ráda, protože každá strie pro mě znamená to že jsem malému dala život, a že jsme to zvládli!!!! Miluju ho nejvíc na světě, je to moje motivace proč se mít ráda!! . . . Příběh @fitmumelis Foto @lucie_paurova_photographer Padnoucí prádlo @spravnapodprsenka Make-up @cristinalorencova

A post shared by Nejsi sama, jsme v tom spolu 💛 (@telospribehem) on

„Chceme, aby se ženy přijaly takové, jaké jsou. Aby věděly, že v tom nejsou samy. Chceme ukázat, že krása není dokonalost,“ říkají zakladatelky.

Navíc.

Třináct maminek nafotilo unikátní fotografie, ze kterých letos na podzim vznikne výstava. Fotografie se pak objeví také v čekárnách gynekologických ordinací a v porodnících po celé České republice.

 „Každá máme na svém těle zapsán svůj příběh. Jsi krásná a nejsi sama – na našem profilu tě vždy podpoříme.

Už jste četli?

Zdroj: Dáma.cz, Pozitivní zprávy.

Předchozí článekŽenu s Downovým syndromem nechtěli zaměstnat. Nevzdala se a dnes řídí svoji firmu se třinácti zaměstnanci
Další článek„Čekal bych i 6 let,“ tvrdí trpělivý fotograf, který vyfotil jedinečný snímek leoparda a pantera

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno