Pernou noční směnu měli v úterý strážníci v Pardubicích. Zaměstnali je býk Bohoušek, krávy Blažena a Máňa, kteří utekli z ohrady. Naštěstí se jim zalíbila služební auta, která s pokorou následovali, než přišel řezník.
Po dvacáté hodině se strážníkům rozezněl telefon a volající je informoval, že v Černé za Bory se nachází hovězí skot. Vyrazila tam hlídka a operační středisko mezitím shánělo majitele zvířat. Jejich odchyt probíhal mírumilovně, protože kravám se líbila světla auta, a tak ho pozorně následovaly.

„Nejvíc rozdováděný noční procházkou byl zjevně býk Bohoušek, kterému se služební vozidla strážníků zvláště zamlouvala. Svou náklonnost dával najevo nejen nadšeným pobíháním kolem. O jedno auto se zkusil podrbat, u druhého nám jazykem důkladně vyleštil zpětné zrcátko,“ popsal mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Majitel vyrazil na pomoc s kamarádem, který, jak se ukázalo, je řezník. Krávy a hlavně býk to na rozdíl od strážníků věděli, uvedl Sejkora. Býk na muže zaměřil pozornost a šel ho popostrčit. „Problém je, že Bohoušek má přes čtyři metráky, ve kterých ale nemá ten správný cit. Řezník se po tomto hravém postrčení býčí hlavou nakrátko ocitl na zemi,“ konstatoval Sejkora.

I přes tento aktivní odpor se podařilo trojici zahnat do ohrady. Řezník vyvázl bez zranění.

Čtěte také:

Zdroj: Městská Policie Pardubice.

Předchozí článek70 dní na moři. Jednadvacetiletá britská učitelka je nejmladší ženou, která sama převeslovala Atlantik
Další článekKoala se narodil bez chodidla. Se zázračnou protézou i běhá, ošetřovatelka brečela štěstím

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno