Martina Půtová je statečná žena, která si v životě vytrpěla svoje. V plzeňské nemocnici doslova bojovala o život poté, co ji v roce 2013 bývalý přítel polil kyselinou. Deníku N řekla, že si prvních 14 dní nepamatuje, ale že její maminka ani nechtěla zvedat telefony z obavy, že jí budou volat lékaři, že její dcera nepřežila. Martina však bojovala a na život vůbec nezanevřela. Naopak! Rozhodla se pomáhat ostatním.

Když jsem ležela v nemocnici, tak mi hrozně chybělo moct si s někým popovídat o tom, jak se cítím, jak se starat o jizvy a jak s nimi žít,“ popsala Martina na krátkém videospotu organizace Burn Fighters. Jde o projekt tří žen, které si prošly popáleninovým úrazem, který jim změnil život. Martina je jednou ze zakladatelek.

Samy vědí, že je to nesmírně náročné životní období, proto chtějí své zkušenosti sdílet s ostatními. Dokonce chystají i přednášky ve školách, kde o svém příběhu budou mluvit.

FOTO: Reprofoto ČT24

 „Chtěly jsme, aby někdo další, pokud by se mu stal stejný, nebo podobný úraz, aby už tu cestu měl jednodušší a nebyl na to sám,“ prozradila Martina pro ČT24.

Že jste podobný příběh už slyšeli?

Martiny příběh je totiž velmi podobný životnímu osudu modelky Katie Piper, kterou její bývalý nechal polít kyselinou. I ta si svůj život vybojovala zpět, vdala se a vychovává s manželem dvě děti. Martinu inspirovala. „Když jsem ležela v nemocnici, tak se ke mně dostala její kniha a opravdu to byla taková vzpruha, protože to bylo krátce po tom mém zranění,“ řekla v rozhovoru. „Říkala jsem si, ty jo ona zažila něco podobného a teďka vlastně je na tom docela dobře,“ popsala své pocity.

Martina pomáhá i nevidomým seniorům, schází se s nimi a povídají si, aby se necítili tak sami. K běžnému životu jí pomáhá i vodící fenka, která prý umí označit schody nebo konec chodníku.

FOTO: Reprofoto ČT24

Martina Půtová je laureátkou Ceny Olgy Havlové.

FOTO: Reprofoto ČT24

Čtěte také:

Zdroj: Deník N, ČT24. FOTO: Reprofoto ČT24

Předchozí článekMalé zajíčky přiložili ke zlatému retrívrovi. Vzniklo pouto a fotografie, které obletěly svět
Další článekNa stavbu drahého domu neměl peníze. Muž dům postavil za 20 let z kamenů, výsledek je úchvatný

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno