Světový úspěch, tak označují ochránci zvířat rozhodnutí Sněmovny! Tresty za týrání zvířat a provozování množíren budou přísnější! Zákon podpořilo 133 poslanců. Poslaneckou předlohu teď dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Za týrání zvířat bude hrozit až šest let. Velký pokrok nastal především u množíren! Za chov zvířat v nevhodných podmínkách bude provozovatelům hrozit až deset let!

Navíc. Soudci budou moci v těch nejbrutálnějších případech bez omezení zvážit, že pachateli uloží i trest natvrdo! Nebude možné ani podmíněné zastavování stíhání. V případě nejbrutálnějších organizovaných trestných činů bude policie moci nasazovat odposlechy a usnadní se i nařizování domovních prohlídek.

„Někteří poslanci srovnávají týrání zvířat až s týráním lidí. Veřejnost je milovníkem zvířátek, a proto vyšli poslanci vstříc,“ komentovala rozhodnutí Helena Válková (ANO).

Množíren se týká i vládní novela, která je ve Sněmovně po úvodním kole. Obsahuje jejich vymezení a rovnou je zakazuje. Za provoz takového zařízení, které slouží zejména k rozmnožování psů nebo koček za účelem zisku z jejich prodeje, by hrozila až půlmilionová pokuta.

Hlas zvířat slaví!

VÝHRALI JSME – SVĚTOVÝ ÚSPĚCH!❤❤❤❤🐾🙏Jen těžko se dá vyjádřit naše současná radost a únava v jednom!Poslanci právě…

Zveřejnil(a) Hlas zvířat dne Úterý 3. března 2020

Čtěte také:

Zdroj: ČTK

Předchozí článekČeská příroda pomalu rozkvétá díky programu Blíž přírodě. Aneb malými krůčky k velkému výsledku.
Další článekTisíce stromů pro novorozená děvčátka! V Indii bojují proti předsudkům vůči ženám a zároveň tím zlepšují své životní prostředí.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno