O ochraně zvířat se děti budou učit v hodinách etiky. Dohodla se na tom ombudsmanka Zuzana Stanová s komisí Státního pedagogického ústavu. Jejím cílem je upozornit na necitlivý přístup ke zvířatům.

„Naším cílem je také to, aby se téma ochrany zvířat a empatie k nim dostala do Státního vzdělávacího programu, který se otvírá každých šest let. Dohodli jsme na doplnění současného existujícího textu, který v programu mluví o empatii,“ řekla Stanová. Ta ještě dodala, že dosud byla ve Státním vzdělávacím programu zvířata vynechána.

Problematika ochrany zvířat je řešená na bázi doporučení pro školy přes Pedagogicko-organizační pokyny pro rok 2020/2021.

Učitelé budou u dětí rozvíjet toleranci a snižovat agresivitu vůči zvířatům. Tématem ochrany zvířat se učitelé budou od příštího roku zabývat na hodině etiky. Tu v současné době navštěvuje asi 30 % dětí. Proto Stanová navrhla téma ochrany zvířat zařadit v rámci Pedagogicko – organizačních pokynů do Globálního vzdělávání.

Budou tam definovány pokyny pro vyučování a stanovena témata, která by v daném školním roce učitelé měli s dětmi probrat. Ombudsmanka dále věří, že se na hodinách etiky učitelům a učitelkám podaří v dětech prohloubit citlivost vůči zvířatům.

Zdroj: TASR.

Předchozí článekDívka každý den psala smsky svému tátovi, který zemřel. Po čtyřech letech jí přišla odpověď.
Další článekHerecká legenda Kirk Douglas věnoval všechen svůj majetek charitě.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno