Babeta Schneiderová. Dívka, která nehledá důvody, proč to nejde. Neklade si malé cíle a ráda překonává překážky. Možná právě proto se v osobním životě vypracovala z uklízečky v hostelu ve Velké Británii až na nejvyšší manažerskou pozici v síti hotelů.

A to není zdaleka vše.

Svou houževnatost se po návratu do rodné země rozhodla přetavit v pomáhání druhým. Před pěti lety založila charitativní organizaci Adventní běhání. „Při běhu je člověk sám se svými myšlenkami a má prostor na přemýšlení. Je to úžasná věc, ke které člověk nepotřebuje nic jiného než své nohy, boty a odhodlání,“ říká Babeta Schneiderová a pokračuje.

„Ráda překonávám překážky a zbytečně nehledám důvody, proč něco nejde,“ usmívá se mladá žena, která v „běžném životě“ vede síť hotelů a hostelů Boho Co, začínala však doslova od nuly. „Když jsem se po gymplu nedostala na vysokou školu, odjela jsem jako au-pair do Ameriky. Pak jsem se vydala do Anglie, kde jsem nakonec zůstala sedm let,“ vzpomíná. „Neměla jsem kde bydlet, proto jsem nastoupila jako uklízečka v hostelu, kde mi nabídli i ubytování.“ Potom se přesunula do kuchyně, následně na recepci a postupně se vypracovala až na nejvyšší manažerskou pozici.

Běhej pro peníze.

Každou středu ráno a za každého počasí členové skupiny Aspolečně vybíhají na snídani. „Startujeme v 6:45 ze Sophie’s Hostelu nedaleko zastávky I. P. Pavlova a běžíme probouzejícím se centrem Prahy dolů k řece, nahoru ke kyvadlu, přes Karlův most a pak zpátky,“ popisuje pravidelnou trasu.

Naběhané kilometry potom sponzoři a spřátelené firmy, se kterými Babeta Schneiderová spolupracuje a které projekt podporují, přepočítají na peníze.

Výtěžek putuje k rodinám handicapovaných dětí, které mají specifické potřeby a často velmi nákladnou léčbu. Doposud se vybralo celkem 346 180 korun a Babeta Schneiderová doufá, že v budoucnu projekt podpoří také například seniory a další, kteří v životě potřebují pomoc.

Ke skupině se může zapojit kdokoli, běžci se totiž řídí heslem, že nikdy nikomu neutečou. Je jedno, jestli člověk běhá pomalu, rychle, jestli běhá od narození, nebo chce vyrazit poprvé, s Babetou může běhat opravdu každý.

Běžci se navíc shodují na tom, že díky charitativnímu záměru pohyb nikdy neošidí. Navzájem se motivují, pořádají skupinové výběhy, chodí spolu na pivo a někdy dokonce závodí. Babeta zkrátka vyzařuje energii, kterou nabíjí každého ve svém okolí. Pocit naplnění jí přináší pomoc ostatním a věří v to, že i malá podpora někomu dovede změnit den. Několika rodinám svým konáním rozhodně změnila život.

Zdroj: Aktuálně, Laskavec. Úvodní foto: youtube, Laskavec

Předchozí článekVracíme vodu lesu! Loni v přírodě přibylo 420 tůní a mokřadů.
Další článekŘvoucí scény v obchodech? Tahle mamina má vystaráno. Dala dítěti práci.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno