Tisícikilometrovou trasu s názvem Cesta Českem vytvořila parta nadšenců v čele s Martinem Úblem ve spolupráci s Klubem českých turistů. Vede převážně po značených trasách severem republiky, z nejzápadnějšího koutu do Trojmezí na česko-slovensko-polských hranicích.

Projekt jsme připravili pro turisty, kteří začínají a nevědí přesně, jak na to. A zároveň pro turisty, kteří už se v horách pohybují déle a hledají třeba nějaký zajímavý tip nebo motivaci. Je jen na vás, kdy, kde a jak se na cestu vydáte. Můžete ji jít v celku. Po jednotlivých úsecích. Rozdělit si ji na víkendy. Ze západu na východ nebo naopak. Po chatách nebo se stanem. Pomalu, rychle nebo třeba běžet. Jít může každý,“ řekl pro rádio Wave Martin Úbl.

Cesta Českem je rozdělená na deset etap. Dlouhé jsou od 36 do 170 kilometrů a převážně kopírují hory a pohoří. Každá má svou samostatnou mapu s trasou a informacemi, které zahrnují i doporučení pro cyklisty nebo poznámky k turistické vytíženosti lokality. Na facebookové stránce si poutníci vyměňují tipy na přespání a nabízí si pomoc.

https://www.cestaceska.cz/

Čtěte také:

Zdroj: Wave news.

Předchozí článekMuž s autismem si vzal ženu s Downovým syndromem. „Je mojí princeznou a osobou, se kterou chci být do konce života.“
Další článekInternet dojala fotka lékaře. Když ji uvidíte celou, pochopíte, proč ji někteří nazývají fotkou roku 2020

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno