Vláda se snaží, pak se omlouvá a pak se znovu snaží. V mnoha případech to lidé berou do svých rukou. Nečekají na další omluvy, ale prostě jednají.

O tom, že Česko šije roušky, vědí snad už i v Číně! V první linii stojí sestřičky, doktoři a prodavači v obchodech. Pro ně celé Česko šije roušky a děkuje jim za odvahu a jejich sílu.

Koronavirus je všude, téměř v každém státě. Lidé sledují nejnovější zprávy, bojí se. V ulicích číhá nervozita a strach. Lidé v rouškách pokukují po pšikajících. V nemocnicích je přerváno. Lidé remcají.

To je povrch. Pod tím vším je ale něco mnohem víc.

Pomoc, slovo, které rezonuje dnes všude. Obchody jsou zavřené, reklamy nejsou tolik důležité. Lidé zpomalili a přestali se stresovat nepodstatnými věcmi. Těmi věcmi, které se ještě před pár týdny zdály důležité, ale dnes už tolik podstatné nejsou. Lidé se otvírají a vracejí se k tomu, co je nejdůležitější, zdraví a péče o něj.

Ale nejen to

Lidé se dívají kolem sebe a všímají si těch, kteří pomoc skutečně potřebují. I jeden člověk totiž může změnit myšlení a v těžkých dobách vyloudit úsměv na rtech. Lidé se obracejí ke svým rodinám, děti pomáhají rodičům a prarodičům s nákupy. Volají si, zda jsou v pořádku. Jsou spolu.

Lidé si víc všímají svých sousedů a známých. Seniorům nechávají nákupy za dveřmi, šijí pro ně roušky. Studenti vysokých škol hlídají děti zdravotníkům, ČT nabízí vzdělání dětem, které jsou doma.

Těžká doba ukázala, že Češi jsou skutečně báječní!

Nemoc z nás vytáhla i to dobré: Lidskost, empatii, starostlivost a pomoc ,,obyčejných“ lidí – v tom je neobyčejná síla, česká.

Potřebujete někdo s něčím pomoct? 💜Nečekaně mám pár týdnů volno, takže:🔹 úplně nejradši bych vám mohla pohlídat děti…

Zveřejnil(a) Radka Myskova dne Neděle 15. března 2020

Předchozí článekChudobínská borovice VYHRÁLA. Morava má strom s nejsilnějším příběhem v Evropě.
Další článekŽádné gondoly. V benátských kanálech je průzračná voda. Okolo některých pobřeží plují delfíni!

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno