Praha mění svůj přístup k sečení trávy, konkrétně městské části Praha 11 a 12. Ty začaly měnit některé trávníky na svém území na městské louky. Trávník je sekaný, pečlivě udržovaný, proto hůř zadržuje vodu. Městská louka je přirozenou zásobárnou vody a podporuje biodiverzitu.

Radnice tak chtějí zamezit také vysychání způsobené klimatickými změnami. „Tím, že trávníky sekáme na deset centimetrů a některé jen jednou za rok, jsme docílili zlepšení mikroklima. Zároveň jsme podpořili luční květiny,“ uvedla místostarostka Prahy 12 Eva Tylová.

Vyšší trávník umožní život místnímu hmyzu, navíc tedy lépe zachytí dešťovou vodu a snižuje i prašnost na sídlištích.

Praha 11 pro podporu druhové pestrosti provádí na vybraných místech mozaikové či sektorové seče. Při nich zůstává část travnatých ploch nepokosená a slouží jako útočiště pro živočichy.

Zároveň radní nezapomínají, že se louky stále nacházejí ve městě a tak se snaží najít kompromis. „Snažíme se najít takové řešení, které bere ohled na přírodu a klimatické změny, zároveň ale nemůžeme pominout, že se nacházíme ve městě, a ne například v Chráněné krajinné oblasti,“ uvedl místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš. Podle něj nelze sečení zcela vynechat a na jaře je to nezbytné. „ Mohly by se tu vysemenit plevelné rostliny, které by trávníky znehodnotily,“ dodal.

Podle mluvčí radnice Prahy 11 Anny Kočicové plánují radní založit další louky na podzim.

Už jste četli?

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekMá srdce ze zlata. Tento příběh o Keanu Reevesovi obletěl celý internet. Úsměv vykouzlí i Vám
Další článekNa Karlově mostě bude hostina, přijďte povečeřet i vy. „Chceme si ověřit, jestli si můžeme navzájem důvěřovat.“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno