Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová udělila v úterý milost 41- leté ženě A. B., kterou opakovaně odsoudili ze spáchání trestného činu ohrožení mravní výchovy mládeže, a to za zmeškané neomluvené vyučovací hodiny dětí.

Prezidentka při posuzování žádosti o milost zohlednila, kromě právních aspektů, také složitou situaci v rodině a to, že odsouzená byla obětí domácího násilí.

Prezidentka odpustila A. B. z trestu odnětí svobody v délce trvání sedmi měsíců a jeho nevykonaný zbytek. Zároveň odpustila dva tresty odnětí svobody v délce dva roky, které byly soudem podmínečně odložené,“ uvádí se ve stanovisku Čaputové.

Matka 11 dětí se dostala do těžké životní situace po tom, kdy ztratila bydlení. V bytě žila s partnerem, který ji pod vlivem alkoholu fyzicky týral. O děti se řádně starala. Jako samoživitelka rodiny pracovala přes 12 hodin denně a tak nedokázala zabezpečit, že její školou povinné děti budou řádně navštěvovat základní školu.

Za spáchání jiných trestných činů žena v minulosti odsouzená nebyla. Školní docházka dětí se postupně zlepšovala a v tomto roce děti nemají žádné neomluvené hodiny.

Čtěte také:

Zdroj: TASR. Foto: TASR/Jakub Kotian

Předchozí článek„Vydržíte se na tuto ženu dívat opravdu do konce života?“ Odpověď přítele všechny srazila na kolena.
Další článekJak jsem ho znala já! Odešel Miloslav Stingl. Cestovatel, náčelník, spisovatel, etnograf a především gentleman

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno