Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová udělila v úterý milost 41- leté ženě A. B., kterou opakovaně odsoudili ze spáchání trestného činu ohrožení mravní výchovy mládeže, a to za zmeškané neomluvené vyučovací hodiny dětí.

Prezidentka při posuzování žádosti o milost zohlednila, kromě právních aspektů, také složitou situaci v rodině a to, že odsouzená byla obětí domácího násilí.

Prezidentka odpustila A. B. z trestu odnětí svobody v délce trvání sedmi měsíců a jeho nevykonaný zbytek. Zároveň odpustila dva tresty odnětí svobody v délce dva roky, které byly soudem podmínečně odložené,“ uvádí se ve stanovisku Čaputové.

Matka 11 dětí se dostala do těžké životní situace po tom, kdy ztratila bydlení. V bytě žila s partnerem, který ji pod vlivem alkoholu fyzicky týral. O děti se řádně starala. Jako samoživitelka rodiny pracovala přes 12 hodin denně a tak nedokázala zabezpečit, že její školou povinné děti budou řádně navštěvovat základní školu.

Za spáchání jiných trestných činů žena v minulosti odsouzená nebyla. Školní docházka dětí se postupně zlepšovala a v tomto roce děti nemají žádné neomluvené hodiny.

Čtěte také:

Zdroj: TASR. Foto: TASR/Jakub Kotian

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno