Při úklidových akcích po Liberci dobrovolníci nasbírali v minulých dnech 13 tun odpadu včetně torza bazénu či kapoty auta. Úklid v rámci kampaně Ukliďme Česko pořádalo 28 skupin či organizací a zapojilo se bezmála 800 lidí, z čehož více než polovina byly děti. Nejde ale o konečné číslo, úklid bude pokračovat, informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.
,,Do konce měsíce jsou naplánované další akce se zapojením dalších 1200 lidí z 16 organizací,“ řekla Kodymová. Nadále se ale mohou přihlásit i další, stačí kontaktovat odbor ekologie a veřejného prostoru na e-mail vinar.michal@magistrat.liberec.cz. ,,Odbor dobrovolníkům zajistí pytle a rukavice na úklid a termín následného svozu nasbíraného odpadu,“ dodala mluvčí radnice.

Dobrovolníci v minulých dnech v pátém největším městě v zemi nejčastěji sbírali odhozené skleněné lahve, pet lahve či plechovky. Našli i vyhozený nábytek, linolea, sanitární odpad a 35 pneumatik či ukrajinské hřivny, kovový barel, kapotu z auta, torzo bazénu nebo rozlámanou koloběžku.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekVčely bez žihadla vrací život do Amazonie a vyrábí léčivý med
Další článekItalské město už podruhé vyhostilo medvěda milujícího sušenky

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno