Každý se snaží pomoci jinak, někdo šije roušky, další rozváží jídlo a léky seniorům. A pozadu nezůstali ani šéfkuchaři Zdeněk Pohlreich a Jan Punčochář.

Právě ti spojili své síly. „Protože vaření je to jediné, co umíme. Tak než abychom šili roušky, chceme dát najíst těm, kteří jsou teď pod tlakem,“ nechal se slyšet šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Podařilo se mu sehnat pro začátek sponzorské peníze, založil transparentní účty a dali se do práce! A jde jim to skvěle.

 „Hasiči, policie a záchranná služba procházejí skutečnou zatěžkávací zkouškou. Lidé pracující v těchto sborech se stravují všelijak, někteří jídlo mají, někteří ne, vaří si sami, odbývají se bagetou. Protože jsem ještě byl na vojně, tak vím, jak důležitá je strava pro morálku mužstva. Proto jsem se rozhodl s naším týmem vařit a zavážet jídla zdarma na jejich služebny na území hlavního města Prahy,“ říká dál Pohlreich.

V plánu je 800 obědů denně! To je už pořádná dávka. To jeden tým prostě nemůže zvládnout a tak Pohlreich povolal posilu. Jan Punčochář a jeho tým z restaurace U Matěje prý neváhal ani minutu.

Tak trochu jiné cíle.

Cílem celé iniciativy není jen dát pořádně najíst těm, jejichž energii a sílu teď nejvíc potřebujeme. „Chceme alespoň částečně rozmrazit dodavatelsko-odběratelský systém. Dodavatelé, kteří nám slíbili velmi slušné ceny a odloženou splatnost, potřebují prodávat zboží, ze kterého my potřebujeme vařit,“ konstatuje šéfkuchař. 

Kuchaři už potřebují „jen“ finanční prostředky na nákup surovin, aby měli z čeho vařit. Proto Pohlreich zřídil transparentní účet u Komerční banky, na nějž lze na vaření obědů pro záchranné složky přispět libovolnou částkou. 

Transparentní účet: KB 6770217/0100.

„Činy hovoří hlasitěji než prázdná slova,“ konstatoval. Rád by, kdyby se podobná iniciativa rozšířila i dál. „Samozřejmě bych byl rád, pokud by se podobná aktivita podařila rozšířit do dalších krajů. Není v našich silách je obsáhnout. Zvládneme jen částečně Prahu. Navázat mohou další restaurace v regionech, které se na to cítí a získají podporu,“ dodal Zdeněk Pohlreich.

Čtěte dále:


Předchozí článekZpívá celé Česko. Písní Není nutno vyjádří Svěrák s Uhlířem podporu celému národu.
Další článekKriticky ohrožený: Ostravská ZOO po 10 letech přivítala na světě malého šimpanze.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno