Už 24 let sbírá Vánoční strom splněných přání vánoční dárky pro opuštěné děti z dětských domovů. Charitativní akce Květoslavy Pěčkové dokázala za ty roky splnit tisíce dětských přání. Akci nezastavil ani koronavirus, v Liberci a poprvé i v Turnově probíhá letos znovu.

Lidé si mohli letos u vánočního stromu vybrat kterýkoli z více než čtyř set lístků s dětským přáním a pak ho koupením konkrétního dárku splnit.
Letos se liberecký strom přestěhoval do nákupní galerie Plaza v centru Liberce, jen pár kroků od liberecké historické radnice. Akce letos plní přání dětem nejen z dvanácti dětských domovů na severu Čech, ale také z Valašska.

K uspořádání Vánočního stromu splněných přání inspirovala před lety Pěčkovou podobná akce v hlavním městě. ,,Hlavně jsem se ale rozhodla, že už nedám peníze žádné nadaci a vytvořím si vlastní akci. Tady jdou peníze přímo na dárky a dětem, není tady žádný mezičlánek,“ řekla. Za ta léta už si akce našla v předvánočním čase své místo i pravidelné dárce. Sama organizátorka ji považuje za nezbytnou součást svého života, které před Vánoci obětuje většinu času i energie. Její byt se v prosinci mění ve skladiště a večery tráví balením a tříděním dárků.

Dárci se podle Pěčkové vracejí a nejvíc ji těší, když se ozve i někdo z obdarovaných dětí. ,,Přišla tak za mnou mladá žena, která vyrostla v dětském domově. Když jsme s projektem začínali, bylo jí sedm let. Když jim poprvé v domově řekli, aby si napsali, co by chtěli pod stromeček, nikdo z dětí nevěřil, že někdo přání splní. Říkala mi, že nikdy nezapomene na ten pocit, když pak viděla vánoční stromek a pod ním tu kupu dárků,“ řekla Pěčková. Dnes patří mladá žena už několik let k pravidelným dárcům . ,,Říká, že to zase vrací jiným dětem,“ dodala Pěčková.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekKontakt s přírodou ve městech snižuje pocit osamělosti, ukazuje nová studie
Další článekBrazílie zrušila povolení průzkumu těžby zlata v Amazonii

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno