Každé nově narozené dítě z Litomyšle by mělo mít ve městě zasazený strom se jménem a rokem narození a vysazení. Návrh uspěl spolu s dalšími v hlasování veřejnosti. Město na něj přispěje 300 000 korun.

„Vybrali jsme už dvě místa, na jednom budou ovocné stromy a vznikne sad, na druhém bude vysázena alej,“ řekl starosta Daniel Brýdl (Generace 89).

Výsadba by se mohla uskutečnit formou happeningu a byla by společenskou událostí nejenom pro rodiny. Ročně tak ve městě přibude zhruba sto stromů. Stromy života pro Litomyšlata, jak se projekt jmenuje, bude zatím fungovat jeden rok. Příští rok jej do hlasování může navrhovatel přihlásit znovu.

V hlasování uspělo i zvelebení Oseckého údolí, jehož cílem je oprava cesty, doplnění lavičky či odpočívadla a úprava zeleně. Pokud zbudou peníze, mohl by se nahradit most stržený povodní novou lávkou a vedle rybníka obnovit studánka. Dalším podpořeným návrhem je pořízení automatizovaného externího defibrilátoru, který bude k dispozici v místě s výskytem většího množství lidí, například na náměstí nebo autobusovém nádraží.

Už jste četli?

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekDojemná fotografie obletěla svět. Sestřička ve svých svatebních šatech pomáhala u dopravní nehody
Další článekHolčička žebrala na ulici, když ji vyfotil fotograf. Jeden snímek jí změnil život k nepoznání

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno