Austrálie je už několik měsíců sužována obrovskými lesními požáry. Na pomoc se skládají lidé z celého světa. Česko pošle hasičům dva miliony korun.

Zdroj: Sippakorn

O uvolnění dvou miliónů korun rozhodl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Na základě doporučení australského ministerstva zahraničí peníze putují ke krizovým a záchranným složkám, které ve státě Victoria bojují s ohněm a jeho následky. „Zejména chceme podpořit lidi, kteří přišli o přístřeší, ověříme též možnosti podpory protipožární ochrany,“ uvedl Petříček pro Novinky.

S pomocí přispěchala také Pražská Zoo. „Po zkušenostech s povodněmi v Zoo Praha sami nejlépe víme, že jakákoli – i drobná – pomoc znamená pro postižené nesmírně mnoho. Tragičnost australských požárů je přitom nezměrná,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„Od té doby, kdy tuto možnost pan ředitel zveřejnil, to vyvolalo ohromnou vlnu zájmu především na sociálních sítích, kde měla stovky sdílení, a prakticky okamžitě se začaly objevovat drobné, ale i vyšší finanční příspěvky,“ sdělila Právu mluvčí Zoo Praha Lenka Pastorčáková.

Kdyby mi to někdo řekl v pondělí, asi bych se jen zasmál. Ale je to tak. Do dnešního rána se na našem účtu shromáždilo…

Zveřejnil(a) Miroslav Bobek dne Pátek 10. ledna 2020
Zdroj: Facebook/Miroslav Bobek.

Pomocnou ruku podávají také tenistky. „Austrálii mám v srdci. Velmi ráda bych pomohla těm, které postihly devastující požáry. Za každé eso na zdejších turnajích daruji 150 dolarů (přibližně 3400 korun – pozn. red.),“ slíbila na svém Twitteru Kvitová. Plíšková za každé nechytatelné podání na australských turnajích věnuje 200 dolarů, přibližně 4500 korun.

Katastrofální situace v Austrálii vyburcovala k solidaritě Čechy i na sociálních sítích. Souběžně probíhá několik dobročinných sbírek, do kterých se lidé aktivně zapojují.

Nejznámější je pravděpodobně sbírka vyhlášená australskou komičkou Celeste Barberovou. V té už je více, než 790 miliónů korun a očekává se, že částka bude ještě vyšší. Proudí do ní finance z celého světa, ve velkém přispívají i Češi. Svět se zase trochu spojil, aby pomohl a podpořil tu, kterou tak moc potřebujeme. Přírodu. 

Please help anyway you can. This is terrifying. We need your help.

Zveřejnil(a) Celeste Barber dne Čtvrtek 2. ledna 2020

Úvodní foto: Skeeze

Předchozí článekSerena se dočkala! Vyhrála, meloun věnuje na charitu.
Další článekSlovenka, která našla smysl života na mořském dně.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno