Kdo může, snaží se pomoci. Přidávají se i známé osobnosti. Lidé oprášili své šicí stroje, zasedli ke stolům a šijí. Ve dne, v noci, pořád. Velké srdce ukázala i Dagmar Havlová.

Jsem hrdá na své spoluobčany, kteří se v těžkých chvílích umí zmobilizovat, držet při sobě a ochotně pomoci potřebným. Přišlo nám do nadace nepřeberné množství nabídek, ať již se šitím, stříháním či žehlením roušek, ale i s jejich rozvozem, nebo nabídky látek. Nejpodstatnější je nyní pomoc nemocnicím, kde roušky momentálně chybí asi úplně nejvíc, a s vaším přispěním jim alespoň nějaké můžeme ušít a věnovat,“ píše na Facebooku.

A odezva zdravotníků je prý veliká. „Škoda, že vám neumím zprostředkovat projevy vděčnosti za roušky, které průběžně vozíme lékařům a vůbec všem potřebným,“ píše bývalá první dáma.

Dagmar Havlová zároveň dodala, že děkuje všem dobrovolníkům, se kterými spolupracuje už deset dní. Je šťastná, že se přidalo mnoho dalších sdružení a spolků, ve kterých lidé zasedli k šicím strojům a pomáhají. Sama přiznává, že ačkoliv šije celá země, stále chodí nové žádosti do míst, kde se jich nedostává.

Roušky už dokonce osobně Havlová rozvezla do fakultní nemocnice na Karlově náměstí, hospicu Štrasburk, Organizaci ROSA a 100 ks roušek do ÚVN.

Čtěte také:


Úvodní foto: Facebook – Dagmar Havlová Veškrnová / Instagram – dagmarhavlova_official

Předchozí článekFotbalisté pomáhají. Messi a Guardiola na boj s koronavirem darovali miliony eur.
Další článekJon Bon Jovi v době koronaviru umývá v restauraci nádobí a zdarma dává jídlo lidem bez domova.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno