Nadačnímu fondu KlaPeto rozdal mezi 38 rodin téměř 1,4 milionu! Pomoc tak nezískal jen čtrnáctiletý Filip Veselý, který se stal tváří letošního charitativního pochodu Na Sněžku, ale i dalších 41 nemocných a postižených dětí!

Ve svých čtrnácti letech má Filip Veselý za sebou už dvacet operací a oboustrannou amputaci nohou pod koleny. Důvodem je vzácná vrozená choroba fibulární aplazie bilat. II. typu dle Archtemana a Kalamchiho. Pomoci se mu rozhodl Nadační fond KlaPeto, který ho vybral jako tvář letošní charitativní sbírky.

„Kvůli vládním nařízením jsme nemohli uspořádat výstup na Sněžku organizovaně, a tak šel poslední květnovou sobotu na nejvyšší českou horu každý sám za sebe.Ačkoli se k nám přidalo hodně lidí a hodně lidí si také koupilo benefiční tričko, důsledky korona krize byly znát i na vybrané částce,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš pro deník Blesk s tím, že se i tak podařilo nashromáždit skvělých 1 383 354 korun. „Fildovi peníze poslouží na sportovní chodidla od firmy Otto Bock v hodnotě 276 tisíc. Ty už od nás dostal symbolicky k Vánocům,“ dodala Klasnová.

Zbytek peněz se do poslední koruny rozdělí mezi dalších 37 rodin. „Nejčastěji se na nás obracejí rodiče s dětmi s dětskou mozkovou obrnou nebo podobným typem postižení. Výjimkou nejsou sourozenci se zdravotním handicapem, často dvojčata, a letos už podruhé nadělujeme rodině s trojčátky. Děkujeme všem, kteří s námi pomáhají,“ vzkazuje Klasnová. 

„Je to krásné a úžasné, že se dokázalo pomoci dalším 41 dětem díky sbírce, kde jsem byl tváří,“ raduje se čtrnáctiletý Filip. Sportovní protézy, které dostal, měl už na týden půjčené během léta. „Nechtěl jsem je vůbec vracet. Ale nyní mám konečně svoje vlastní,“ je nadšený Filip, který hraje a trénuje za českou reprezentaci v para hokeji.

Pomoci se rozhodla i škola, kam Filip chodí. „Nečekali jsme takovou podporu. Základní škola Meziboří vybrala přes 40 tisíc korun a věnovala je KlaPetu. Žáci uspořádali vánoční jarmark a zapojili se také. Jsem neskutečně šťastná a ráda, že se vybralo tolik peněz a pomůže to tolika rodinám, které to opravdu potřebují. Děkujeme všem,“ byla dojatá maminka chlapce Petra.

Čtěte také:

Zdroj: Blesk.

Předchozí článekKelly měsíce předstírala, že je víla, aby během pandemie potěšila osamělou holčičku
Další článekPobřeží slonoviny otevřelo první chráněnou mořskou oblast

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno