Spolek Hlas zvířat se raduje! Senát ČR se na svém zasedání přiklonil ke zpřísnění trestů za týrání zvířat.

O změnu zákona se spolek snaží už několik let. Na konci loňského roku jim přitom Poslanecká sněmovna udělala čáru přes rozpočet, když novelu zamítla. Jenže Senát včera návrh na změnu zákona přijal! Do Sněmovny se tak vrátí novela, která by měla umožnit přísněji trestat osoby, které se dopustí týrání zvířat a například i majitele tzv. množíren.

Návrh dnes předložilo celkem 77 poslanců. „Cílem této novely bylo umožnit odpovídající postihy těch nejzávažnějších forem týrání zvířat a týrání velkého počtu zvířat, tedy tzv. množíren. Konkrétně jsme navrhovali zvýšit trestní sazby za zvlášť surové nebo trýznivé týrání zvířat, za týrání dlouhodobé, většího počtu zvířat a za tak závažné týrání, které zvířatům způsobí trvalé následky či dokonce smrt,“ sdělila poslankyně Markéta Pekarová Adamová.

Politici se vzájemně hádají o tom, zdali jde porovnat život zvířete s tím lidským. Největší odpůrci novely argumentují právě tím, že lidský život staví výše. Proto by se měly zvýšit trestní sazby i za týrání dětí a těhotných žen. Politici se také obávají, že novela by mohla vést k zavalení soudů i absurdními stížnostmi na všechno možné.

Další názory ovšem říkají, že pokud někdo páchá zlo na zvířatech, nemá daleko páchat následovně zlo na lidech. Podobně se vyjádřil i Jan Sobotka, podle kterého se vztah člověka ke zvířeti promítne i na mezilidské vztahy. Senát nakonec návrh na změnu zákona přijal!

Takže ještě zdaleka není vyhráno. Ovšem, první a velký krok je úspěšný!

Foto: Facebook/ Hlas zvířat

„Senát právě přijal naší novelu trestního zákoníku, která zpřísňuje tresty za týrání zvířat a kriminalizuje množírny. Nyní nás čeká Poslanecká sněmovna, kde věříme, že poslanci podpoří jedinou možnou variantu, která může opravdu množírny (a i jiné formy týrání zvířat) nejenom odhalit, ale i spravedlivě potrestat. Senát nám opět vrátil důvěru ve spravedlnost,“ jásají autoři novely.

I zvíře má právo na spravedlivý proces!

Předchozí článekDalší vítězství domorodců! V Amazonském pralese se ropa těžit nebude!
Další článekČerstvá maminka si na porodní sále pořídila selfie. Takové, které baví celý svět.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno