Brno začne v okrajových částech města obnovovat polní cesty a stromořadí, půjde o desítky kilometrů. Začne se příští rok v brněnském Komíně, uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). 

Brno nyní vybírá vhodné parcely v krajině, které vlastní a kde by se daly obnovit polní cesty a stromořadí. První vznikne příští rok v katastrálním území Brno-Komín.

,,Po pozemkových úpravách máme nárok na vytyčení hranic pozemků, chceme toho využít v příměstské krajině pro výsadbu alejí, remízků nebo trvale travních porostů. Jako první nás požádala o spolupráci městská část Brno-Komín, která si již ve spolupráci s Nadací Partnerství vytvořila záměr projektu,“ uvedl Hladík, který má v městě Brně na starost oblast životního prostředí.

Obdobně jako v Komíně město plánuje postupovat i v dalších městských částech. Jde například o Líšeň, Holásky, Tuřany či Slatinu. Jen v Komíně jde o několik kilometrů polních cest, spolu s dalšími městskými částmi by podle Hladíka mělo jít o několik desítek kilometrů.

,,Především okrajové městské části jsou vhodné pro tvorbu kvalitní příměstské krajiny. Na některých místech se nabízí obnova polních cest, jinde vytvoření zcela nových alejí. Budeme v tomto ohledu žádat o spolupráci městské části, které své okolí znají nejlépe,“ uvedl Hladík.

Doplnil, že hlavně jihu města by obnovení polních cest a stromořadí mohlo mít zásadní vliv na větrnou erozi a také na množství polétavého prachu vznikajícího při zemědělských pracích.

Čtěte také:

Zdroj: Ekolist.

Předchozí článekChcete moje kozy? Inzerát nešťastného podnikatele se stal přes noc hvězdou sociálních sítí
Další článekAutistický chlapec za 600 dní posbíral všechny odpadky z celého národního parku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno