Kluk jako buk. Na začátku července se radovala celá ostravská ZOO. Povedl se jim totiž další chovatelský úspěch. Na svět přišlo mládě zebry Grévyho. Matkou mláděte je zkušená osmiletá samice. Zebra Grévyho není jen největším druhem zebry, ale také druhem nejohroženějším. Je unikátní svým velmi jemným pruhováním a větší velikostí.

Zebrám se v ostravské zoo daří už od roku 1973. Od té doby se jim zde podařilo odchovat přes 20 mláďat. V současnosti je v Ostravě šest zeber Grévyho. Jeden sameček, čtyři samičky a červencové mimčo.

Foto: Wikipedia.org.

V Somálsku již byla zebra Grévyho pravděpodobně vyhubena, populace v Keni a Etiopii dohromady nepřekračují 2000 jedinců. Ještě v roce 1977 bylo při sčítání zjištěno na 15000 zvířat. Za posledních 30 let poklesly počty zvířat na pouhou pětinu!

Ve volné přírodě jde o nejohroženější druh zebry. Největší hrozbou pro zebry je intenzívní využívání půdy jako pastvin pro dobytek a obsazování vodních zdrojů dobytkem. Silná populace je však chována v zoologických zahradách.

Už jste četli?

Zdroj: Zoo – Ostrava.

Předchozí článekLékařská péče pro všechny! Podnikatel přeměnil kanceláře na nemocnici, kde zdarma léčí ty nejchudší
Další článekLékaři ho nechtěli pustit. Syn lezl na okno nemocnice, aby mohl být se svojí maminkou, byl s ní do posledních chvil

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno