Ve středočeských Poděbradech bylo otevřeno re-use centrum. Lidé do něj mohou odvézt nepotřebné a funkční věci, které už nevyužívají. V centru si je pak můžou koupit ti, kterým se darované věci ještě dále hodí. Informuje o tom Nymburský deník.

Centrum se nachází v areálu technických služeb u sběrného dvora v Kozinově ulici. Do centra mohou lidé odvézt třeba nábytek, nádobí, zahradnické potřeby, autosedačky, kočárky a hračky pro děti, ale i sportovní nářadí, umělecké předměty, knihy a hudební nástroje nebo sanitární zařízení.

„(V centru) provede pracovník prvotní zevrubnou prohlídku, že je ta věc skutečně ještě využitelná, není třeba za hranou životnosti a podobně,“ uvedl pro Nymburský deník Michal Pavlas, ředitel Technických služeb v Poděbradech.

Věci mohou do centra přivést lidé s trvalým bydlištěm v Poděbradech a vlastnicí nemovitostí, kteří platí poplatky za odpad. K vyzvednutí ovšem žádné podobné podmínky nejsou. Darované věci si může koupit kdokoliv včetně třeba charitativních organizací, sociálních zařízení nebo ubytoven. Cena se pohybuje od pěti do 200 korun.

Projekt má především za cíl snížit objem odpadu. „Propočet předpokládá, že po zřízení re-use centra se sníží objem odpadu až o 100 tun ročně,“ uvedl místostarosta Miroslav Holas.

Foto: Městský úřad Poděbrady

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekVysočina bude lákat turisty na venkovskou dovolenou, chce podpořit farmáře
Další článekV milovické rezervaci se narodila první mláďata zpětně šlechtěných praturů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno