Centrum Prahy bude zase o fous příjemnější. Nejen pro turisty, ale i pro samotné obyvatele. Pražský magistrát dal zelenou výsadbě nových stromů v dolní části náměstí. Současné stromy nejsou podle odborníků v dobrém stavu, mělo by jich být obnoveno 45. Do budoucna mají přibýt ještě další dvě stromořadí. Budou to lípy malolisté.

Výsadba stromů začne už letos. Radnice plánuje rekonstrukci celého Václavského náměstí. Uvolní na to 326,6 miliónů korun. V horní částí náměstí se radní dohodli na vybudování podzemní nádrže na dešťovou vodu.

Nádrž má smysl!

Nádrž v horní polovině náměstí bude mít dvě části. První bude sloužit pro zachycení dešťové vody z povrchu náměstí a střech domů. Vodu město využije k závlaze zeleně na náměstí. Druhá část nádrže bude při dešti snižovat přetížení stokové sítě. To zároveň pomůže při přívalových deštích, kdy se několikrát dokonce vytopil vestibul stanice metra A Můstek. Termín zahájení prací v horní části zatím není jasný.

Letos začnou úpravy spodní části náměstí od tramvajové trati na Můstek, kde budou vysazeny zmíněné stromy a na náměstí budou moci vjíždět pouze auta s povolením. Přibudou pítka a základna pro umísťování vánočního stromu.

Oprava se uskuteční na základě projektu od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects, který vznikl už v roce 2005. Při rekonstrukci bude celé náměstí předlážděno a rozšíří se prostor pro chodce.

Foto: Vizualizace kanceláře Cigler-Marani.

Čtěte také:

Předchozí článekLidé vyhráli nad developerskou společností. Žádná obchodní zóna, pole zůstane polem!
Další článekZa únor emise CO2 v Číně klesly o čtvrtinu. Záběry z vesmíru ukazují velký pokles znečištění kvůli koronaviru.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno