Pražský dopravní podnik (DPP) nechá při připravované stavbě tramvajové trati a dalších úpravách horní části Václavského náměstí postavit retenční nádrž určenou k zavlažování nově vysazených stromořadí. Rozhodli o tom městští radní. Město ohledně stavby uzavře s DPP smlouvu, jejíž hodnota je zhruba 181 milionů korun bez DPH.

,,Chceme v rámci naší strategie modrozelené infrastruktury zřídit svod dešťové vody do retenční akumulační nádrže, ze které bude fungovat zavlažovací systém na nová stromořadí, která na Václaváku vysadíme,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Výhodou je podle něj kromě úspory vody i to, že dešťová voda je pro stromy lepší, protože není tak chladná a není v ní chlor. Projekt úprav horní části náměstí již DPP připravuje.

Město nyní rekonstruuje spodní část náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy ulice. Práce začaly předloni v dubnu a dokončeny by měly být v následujících měsících. Základem rekonstrukce je projekt od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects, který vznikl už v roce 2005. Opravy horní části budou spojeny s návratem tramvají na náměstí. Koleje město nechalo umístit i ve spodní části, aby byly připravené na případné pozdější prodloužení trati.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekYellowstone, nejstarší park v USA, je přírodní perlou planety
Další článekHonduras zakáže povrchovou těžbu. Ničí přírodu a ohrožuje zdraví

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno