Krásný příběh pana Nguyena Van Phú má pokračování!

Jednou večer našel na pultu obyčejnou bílou obálku a vyhodil ji do koše. Po chvíli mu to nedalo, z koše ji vytáhl a podíval se dovnitř. Bylo tam 17 400 korun.

Vstává každé ráno v šest a v půl 7 už odemyká dveře své večerky v ulici Ke Kamenci v Pardubicích. Každý den, soboty, neděle… ani svátky nevyjímaje. Každý den obslouží desítky lidí, proto si nemohl vzpomenout, kdo tam mohl obálku nechat. Neváhal ani minutu a obálku s penězi předal policii. „Obchodník bohužel muže neznal, ale předal nám videozáznam s pravděpodobným majitelem obálky s tím, že mu peníze jistě budou chybět,“ řekl mluvčí pardubické Městské policie Jiří Sejkora.

Muž, který peníze ztratil, dojatě děkoval. Už nepočítal s tím, že se mu vrátí. Poctivý nálezce měl v tomto případě ze zákona nárok na nálezné ve výši deseti procent. To ale nechtěl a řekl: „Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné. Budu rád, když se podaří jejich majitele najít.“

Dobrého skutku si ovšem všimli lidé a jeden místní pivovar. Ten věnoval poctivému prodavači 300 lahví piva. A pan Nguyen znovu dokázal, že má obrovské srdce.

Pivo na pomoc dětem.

Piva začal ve svém obchodě prodávat. Založil speciální kasičku, kam peníze poctivě ukládal. Teď z jeho obchodu zmizela i poslední láhev a sbírka se tak dovršila. Výtěžek si nenechal a celou částku věnoval nemocným dětem. Jde o částku 16 tisíc korun, které věnoval Středisku rané péče v Pardubicích.Vybral jsem toto centrum, protože pomáhá znevýhodněným postiženým dětem. Rád bych jim dal nový start do života, protože si myslím, že je důležité jim pomoci už od začátku, “ řekl pan Nguyen České televizi.

Jsme vděční za každý dar, protože pomůcky pro děti s těžším tělesným nebo i kombinovaným postižením jsou výrazně dražší“, dodala ředitelka Střediska Blanka Brandová.

Pivo na pomoc dětem prodával za 20 korun. Ale objevily se případy, kdy lidé do kasičky hodily i stokrát více!

Zkrátka a dobře. Je to dobrý skutek, který se ještě několikanásobně vrátil,“ komentoval čin mluvčí pardubické Městské policie Jiří Sejkora.

Zdroj: Česká televize. Úvodní foto:Městská policie Pardubice

Předchozí článekVítězství! Dlouhodobý odpor lidí má význam, ropná společnost skončila s těžbou.
Další článekMiminko mělo po porodu výraz mrzutého důchodce. Fotografie malého mrzouta obletěla svět.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno