Vladimír s manželkou se nemohli dočkat momentu, kdy spatří své miminko. Když se jejich syn narodil, lékařka ho okamžitě poslala na vyšetření, protože měla podezření, že Martinko by mohl mít Downův syndrom. Její obavy se bohužel potvrdily.

Do té doby neměl Vladimír žádné informace o syndromu. Všechno si zjišťoval na internetu. Martinko byl od narození v inkubátoru. Bohužel rodinu postihla další rána. Vladimírovi zemřela milovaná žena.

Martinko tak měl maminku pouhých 15 dní. V nemocnici jí totiž podali lék, který její tělo nezvládlo. „Bylo to velmi těžké. Nezbývalo mi nic jiného, než jít dál,“ řekl Vladimír pro web Dobré noviny.

Od té doby je Vladimír na rodičovské dovolené a rozhodl se, že Martinkovi věnuje všechen svůj čas. Vychovává ho s největší láskou, protože štěstí syna je pro něj to nejdůležitější na celém světě. „Martinko měl 15 dní, když mu umřela maminka a mně manželka. Od té doby se snažím být tatínkem a maminou v jedné osobě,“ řekl Vladimír.

Foto: archív Vladimíra Iždinského

Martinko má oslabené svalstvo. Tatínek dělá vše proto, aby chlapeček mohl jednoho dne chodit a hrát si s ostatními dětmi na hřišti. Skvělou zprávou je, že díky cvičení a rehabilitačním pobytům se jeho stav zlepšuje.

Foto: archív Vladimíra Iždinského

Jenže rehabilitační pobyty jsou finančně velmi náročné. Obzvlášť pro rodiče, který žije sám a pobírá jen rodičovský příspěvek. Hrdý tatínek je proto velmi vděčný všech nadacím a organizacím, které příběh Martínka zveřejnily. Stovky lidí dnes chtějí tatínkovi se synem pomoci.

Foto: archív Vladimíra Iždinského

Chlapeček dělá velké pokroky. Když se něčeho přidržuje, dokáže ujít i krátký úsek.  Vladimír je vděčný také svojí rodině, která ho podporuje. Vždy, když něco potřebuje vyřídit, podají mu pomocnou ruku.

Vladimír je skvělým tatínkem a jde mnohým lidem příkladem. Přesto, že to není jednoduché, nikdy se nevzdává a pro syna chce to nejlepší.

Foto: archív Vladimíra Iždinského
Foto: archív Vladimíra Iždinského
Foto: archív Vladimíra Iždinského

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článek„Kdyby se Buddha vrátil, byl by zelený.“ Dalajláma vyzval státníky k boji proti změnám klimatu
Další článekŽelvy v Turecku si užívají prázdných pláží bez turistů.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno