Charitativní projekt Babety Schneiderové přitahuje stále více lidí. Pomáhá těm, s nimiž se život nemazlil, a už získal přes 1,6 milionu korun. Navíc přináší dobrý pocit ze zvládnuté výzvy: Nečekat na novoroční předsevzetí a běhat celý advent.

„Každý prosinec jsem se přejídala a pak si v lednu vyčítala, kolik jsem toho zase přes Vánoce spořádala, a od ledna měla předsevzetí nežrat a sportovat,“ směje se úspěšná manažerka. Kariéra v hotelovém byznysu ji přivedla do Berlína, kde strávila rok 2014. Tehdy se rozhodla pro změnu a poprvé strávila prosinec běháním. Většinou sama, proto fotky z běhů sdílela na Facebooku a podporovala se s dalšími zapálenými běžci, především přáteli z Anglie. O rok později už ji advent zastihl doma v Praze. 

Chtěla jsem zase běhat, protože se potom člověk cítí super. Napadlo mě vyhecovat kámoše, tak jsem založila facebookovou skupinu Adventní běhání. Nejdřív nás bylo dvacet, ale rychle se skupinka rozrostla na tři stovky. Sdíleli jsme radost ze společného běhání a byl to začátek krásné tradice. Letos se opakuje už posedmé a zapojuje se do ní přes 5800 lidí. Číslo pořád roste, což je úžasné – už nejde jen o zdravý pohyb, ale o mnohem víc.“

Babeta Schneiderová
Babeta Schneiderová

Cílem letošního adventu je vyběhat na řadu přístrojů pro hendikepované děti (více v boxu). „Společně se účastníme běžeckých závodů, vyběhli jsme na svítání na Sněžku, na exkurzi do pivovaru i na lívance. Je to i virtuální legrace! Když nám spadl systém s elektronickým žebříčkem pořadí běžců, lidé se fotili s opravdovými žebříky – krásně odlehčili kiks, ze kterého jsem se hroutila,“ říká pro deník Metro Babeta. Později si řekla, že by se nadšení mělo využít pro dobrou věc. Oslovila různé firmy a domluvila se, že naběhané kilometry promění na peníze. „Každá koruna, kterou firmy za úsilí běžců věnují, putuje na podporu konkrétních lidí, kteří z různých důvodů nemají lehký život.“

Může jít o obrázek child a indoor
Běh pro Jiříčka. Foto: Adventní běhání

Do Adventního běhání se může zapojit každý, i začínající běžec. Stačí se přidat k facebookové skupině s názvem Adventní běhání a v období 1. až 25. prosince každý den běžet minimálně třicet minut. Myšlenku může podpořit i ten, kdo neběhá, a to nákupem v charitativním e-shopu na AdventniBehani.cz nebo v krámku, který má otevřeno do 23. prosince v pražské pasáži Broadway v ulici Na Příkopě. Minimálně 50 korun z každé prodané věci poputuje na pomoc dětem.

Běh pro Anetku
Běh pro Anetku. Foto: Adventní běhání

Pro adventní běžce je lepší život dětí největší odměnou. Přidejte se k nám letos také a zažijte ten pocit s námi. Navíc poznáte nové lidi, zlepšíte si fyzičku a cukroví nebo svařák vám pak budou chutnat ještě lépe,“ vyzývá Čechy Babeta, která má na kontě i jiné dobročinné aktivity. Například jako ředitelka hotelové sítě ubytovávala pražské bezdomovce na začátku koronavirové pandemie nebo se podílela na budování veřejných toalet v africké Ghaně. Chybějící záchody jsou tam velkým hygienickým problémem.

Může jít o obrázek one or more people , people sitting a indoor
Běh pro Emičku. Foto: Adventní běhání
Může jít o obrázek dítě
Běh pro Gretu. Foto: Adventní běhání
Může jít o obrázek person , child , standing , bicycle a indoor
Běh pro Miu. Foto: Adventní běhání

Čtěte také:

Zdroj: Forbes, Metro.

Předchozí článekLesy ČR zatím vyplatily lidem postiženým tornádem 34,5 milionu, žádosti dál berou
Další článekRybáři z filipínského města krmí největší paryby na světě – žraloky obrovské

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno