Žáci v Základní škole Ústavní v pražských Bohnicích vysadili v projektu Školní les na školním pozemku tisícovku stromů, a vytvoří tak svůj vlastní les. V něm se budou děti v budoucnu učit o přírodě a lesích, sdělil mluvčí radnice Prahy 8 Martin Šalek. ZŠ Ústavní v letošním roce slaví 50 let od svého založení. Na projektu škola spolupracovala s výukovým centrem Tereza a zástupci Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity.

Smyslem školního projektu je příležitost učit se o lese v lese, to znamená pozorovat jej, měřit, počítat a srovnávat a sledovat dopady na životní prostředí. ,,To však obnáší nejprve si les založit a pak se o něj také starat. Jsme na začátku,“ uvedla ředitelka školy Renata Sedláčková

Výsadba lesa nebyla podle ředitelky úplně jednoduchá, neboť žáci často zápasili nejen s velikostí nářadí, ale rovněž s jeho používáním. ,,Leckterý žáček zápasil s nutným zahradnickým náčiním poprvé v životě, a to ne za nejpříznivějšího počasí, ale s vidinou, že si sám zasadí svůj strom. Tenhle zážitek mu zůstane trvalou vzpomínkou a zároveň symbolickou spojnicí s naší školou,“ dodala ředitelka.

Zda vzniknou podobné lesy také u dalších škol, v tuto chvíli není jasné. ,,Školy na to musí mít venkovní kapacitu a ZŠ Ústavní je velký areál. Samozřejmě nelze vyloučit, že se některá škola jiná s dostatečnou kapacitou v areálu nebude inspirovat,“ řekl Šalek.

Může jít o obrázek 9 lidí
Foto: Facebook/ MČ Praha 8.
Může jít o obrázek příroda
Foto: Facebook/ MČ Praha 8.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekVědci z liberecké univerzity umí znovu využít staré oděvy včetně knoflíků a zipů
Další článekBrněnskému Rezekvítku přibyli dobrovolníci, zapojují se do ochrany přírody

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno