Celkem 16 769 398 korun odkázala pražské zoologické zahradě dlouholetá návštěvnice J. Ř. Informoval o tom ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek na svých facebookových stránkách. Zveřejnil rovněž dopis kamarádek velkorysé ženy, které smysl dědictví vysvětlily.

Bobek o neobvykle vysokém dědictví informoval na facebooku už 10. října a nyní se rozhodl zveřejnit i dopis, který mu zaslaly dvě kamarádky zesnulé ženy. Ta byla pravidelnou návštěvnicí zoologické zahrady, kam podle kamarádek chodívala „odvětrat negativní myšlení”.

„S paní Ř. jsme tvořily 50 let nerozlučnou trojici, byly jsme tři celoživotně spřízněné duše. Poslední dva roky byla paní Ř. těžce nemocná, a protože neměla žádné příbuzné, absolvovaly jsme s ní celou kalvárii a doprovodily ji až k posledním momentům. Poslední měsíce života, kdy už věděla, že její život spěje ke konci, začala zvažovat co s majetkem, který tu po ní zůstane,” napsaly dvě ženy řediteli, který dopis s jejich souhlasem

Administrativně komplikovaný proces byl dotažen až v době, kdy byla paní J. Ř. hospitalizovaná a její kamarádky za ní vozily notáře.

„Píšeme Vám, abychom poděkovaly za to, že jste se o ní zmínil, že její velkorysý dar nezapadl bez reakce. Diskusi pod příspěvkem je emotivně hodně náročné číst, ale zároveň je to svým způsobem těžko popsatelný pocit zadostiučinění. Kdyby to J. viděla, určitě by měla radost, že udělala dobrý skutek, a lidé to tak i chápou,” reagovaly ženy na diskuzi pod původním příspěvkem ředitele zoo.

Obě kamarádky ředitele požádaly, zda by mohla být v areálu zoo veřejnosti přístupná vzpomínka na jejich kamarádku a na velkorysý dar. „Paní Ř. si nikdy na nějaké ovace či projevy díků nepotrpěla, ale jsme obě přesvědčeny, že tohle by ji opravdu potěšilo,” uvedly.

Sám Bobek v závěru svého příspěvku potvrdil, že Zoo Praha na odkaz dárkyně zcela jistě upozorní, v současné chvíli jsou podle něj shromažďovány návrhy, jak k upomínce přistoupit.

Foto: Facebook/ Miroslav Bobek.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekV Brdech vzniklo 42 malých vodních ploch, které mají zadržet vodu v krajině
Další článekJeskyňáři našli v Moravském krasu prostory se vzácnými krápníky. Rostou proti zákonům gravitace

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno