Fantastická zpráva pro sobotní ráno. Sloní maminka Janita z pražské zoologické zahrady v noci porodila miminko. Letošní druhé pražské slůně se narodilo v 1:48 hodin, už o pár hodin později se ukázalo, že je to holčička a je v pořádku.

„Konečně! Konečně jsme se dočkali i druhého slůněte. Janita je porodila dnes, v sobotu 9. května, v 1.48 hodin. Slůně je v pořádku, a jak se ukázalo dnes před čtvrtou, jde opět o samičku. To je opravdu skvělá zpráva,“ napsal brzy ráno ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Konečně!Konečně jsme se dočkali i druhého slůněte. Janita je porodila dnes, v sobotu 9. května, v 1.48 hodin. Slůně je…

Zveřejnil(a) Miroslav Bobek dne Pátek 8. května 2020

„Na to, až Janita porodí, jsme čekali více než dva měsíce. Její březost trvala tentokrát 683 dní – byla tedy o více než šest týdnů delší než minule – a slůně je opravdu velké,“ dodal Bobek.

Jednu takovou radost už pražská zoo letos prožila: slonice Tamara porodila své mládě 27. března, na svět přišla také holčička. Otcem obou letošních slůňat je samec Ankhor.

Holčička po porodu vážila 124 kg! Od maminky Janity už pije a má se čile k světu. Pro srovnání, březnové slůně mělo po porodu 92 kg. Novorozená holčička je tak kus baby.

Čtěte také:

Zdroj: Miroslav Bobek.

Předchozí článekOstrava podpoří biodiverzitu rostlin a živočichů. Omezí sečení trávy a nechá ji růst.
Další článekKambodža! Lucka s Alešem bojují s koronavirovou situací na druhém konci světa. Památky bez lidí a korupce.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno